Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Baltų kalbų tyrinėtojų konferencija Berno universitete

Sukurta 2017.05.08 / Atnaujinta 2017.05.09 16:54
   Baltų kalbų tyrinėtojų konferencija Berno universitete
   Baltų kalbų tyrinėtojų konferencija Berno universitete
   Baltų kalbų tyrinėtojų konferencija Berno universitete

   Gegužės 6-8 d. Berno universitete įvyko tarptautinė baltistų konferencija. Joje dalyvavo delegacija iš Lietuvos, baltų kalbų tyrinėtojai iš Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Danijos, Latvijos, Japonijos ir Rusijos. Konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Šveicarijos Konfederacijoje Valentina Zeitler.

   Vienas pagrindinių pranešėjų – Vilniaus universiteto profesorius, mokslų daktaras Vytautas Kardelis pristatė lietuvių dialektologijos tyrinėjimo istoriją, supažindino su Lietuvių kalbos institute vykdomais tyrimais ir jų perspektyvomis, kalbėjo apie mūsų šalies dialektų ribas ir diferenciaciją, tarmių ir patarmių analizės rezultatus. Konferencijos dalyviai susidomėję klausė žymaus kalbininko, aktyvaus lietuvių literatūros vertėjo į italų kalbą, keliolikos veikalų autoriaus, Pizos universiteto profesoriaus, mokslų daktaro Pietro Umberto Dini pranešimo apie baltų kalbų sąlytį, jų ypatybes XVI a. ir poveikį tolesnei kalbotyros raidai. Savo patirtimi taip pat pasidalino Vilniaus universiteto dėstytojas italas Diego Ardoino, Pizos universiteto – Adriano Cerri, Berno universiteto – Christa Schneider, Lietuvių kalbos instituto bendradarbiai ir kiti dalyviai.

    

   Šios konferencijos svarbą ir pasaulio mokslininkų domėjimosi baltų kalbomis priežastį labai teisingai apibūdino ir įvertino Lietuvos ambasados Berne organizuotame priėmime iškilus tyrinėtojas  P.U. Dini: „Maža šalis turi didžią kalbą.“ Baltistų bendradarbiavimą Berno universitetas numato tęsti ir plėtoti.

    

   Nuotraukų autorius - Vytautas Kardelis

   Naujienlaiškio prenumerata