Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl kelionių į Šveicariją

Sukurta 2021.04.08 / Atnaujinta 2021.04.08 16:38

Į Šveicariją iš rizikos šalių atvykusiems piliečiams taikoma 10 dienų saviizoliacija. Lietuva įtraukta į COVID-19 rizikos šalių sąrašą, kuris pradeda galioti nuo 2021 m. balandžio 19 d.  

Nuo 2021 m. vasario 8 d. įsigaliojo reikalavimas į Šveicariją atvykstantiems asmenims pateikti ne ilgiau, kaip 72 val. galiojantį neigiamą COVID-19 PCR-testą. Šis reikalavimas galioja visiems lėktuvu į Šveicariją vykstantiems asmenims, turintiems COVID-19 testu pasirūpinti prieš įlaipinimą į skrydį. Atvykstantiems į Šveicariją traukiniu ar automobiliu privaloma pateikti neigiamą COVID-19 testą tuo atveju, jeigu keliaujantis asmuo per paskutines 10 dienų lankėsi rizikos šalyje. Visiems keliautojams, atvykstantiems į Šveicariją, privaloma užpildyti elektroninę keliautojo formą https://swissplf.admin.ch/formular ir nurodyti saviizoliacijos vietą. Atvykusieji į Šveicariją iš rizikos šalių privalo užsiregistruoti atitinkamo Šveicarijos kantono sveikatos priežiūros tarnybos tinklapyje. 10 dienų saviizoliacija gaii būti sutrumpinta iki 7 dienų, atitinkamai Šveicarijos kantono sveikatos priežiūros tarnybai pateikus neigiamą COVID-19 testą ir gavus minėtos tarnybos leidimą baigti saviizoliaciją.

Aktualus rizikos šalių sąrašas ir svarbiausia informacija apie Šveicarijoje taikomas karantino sąlygas, jų galiojimą ar lengvinimą, taikomus reikalavimus keliaujantiems teikiama Šveicarijos Visuomenės sveikatos federalinės valdybos (Swiss Federal Office of Public Health) tinklapyje:

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov.html

(anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis)

Papildoma informacija apie karantino lengvinimo etapus ir atvykimą į Šveicariją teikiama bendrame Šveicarijos valstybės institucijų tinklapyje www.ch.ch (anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis)

Naujienlaiškio prenumerata