Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Diskusija Šveicarijos Ciuricho universitete

Sukurta 2017.02.24 / Atnaujinta 2017.02.24 14:44
  Diskusija Šveicarijos Ciuricho universitete

  Vasario 23 d.  Lietuvos ambasadorė Šveicarijos Konfederacijoje Valentina Zeitler dalyvavo Ciuricho universitete Šveicarijos ambasadorių klubo organizuotoje diskusijoje apie  Šveicarijos sanglaudos fondų paramos reikšmę naujosioms Europos Sąjungoms narėms ir skiriamų  lėšų panaudojimo efektyvumą.

  Savo dvidešimt penkių metų darbo patirtimi šioje srityje, pasiekimus ir problemas pasidalino Šveicarijos ambasadorius Bulgarijoje Denis Knobel. Diskusijoje kalbėjusi ambasadorė V. Zeitler  atkreipė klausytojų dėmesį į sėkmingą Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos, pasirašytos 2007 m., įgyvendinimą. Pagal ją Lietuvai buvo skirta 70,8 mln. Šveicarijos frankų, iš kurių per 64 proc.  panaudota nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros sistemos gerinimui, energiją tausojančių technologijų įdiegimui ligoninėse. Tai padėjo ženkliai sumažinti naujagimių mirštamumą Lietuvoje. Sėkmingai buvo panaudotos ir lėšos, skirtos moksliniams tyrimams, video sistemų įdiegimui teismuose, stipendijų fondams ir kt.

  Atviros diskusijos dalyviai pripažino, kad Šveicarijos sanglaudos fondų parama parodė ne tik šios šalies solidarumą su naujomis Europos Sąjungos valstybėmis, bet ir padėjo geriau jas pažinti, užmegzti naujus bendradarbiavimo ryšius.

  Šiuo metu Šveicarijos nacionalinė taryba svarsto, ar ateityje toliau tęsti tokias bendradarbiavimo programas ir skirti lėšų bendrų projektų įgyvendinimui.

  Naujienlaiškio prenumerata