Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSULATAS ŽENEVOJE

Adresas: Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Geneva Switzerland

plačiau »

Tel. +41 22 748 2470
Faksas +41 22 748 2744
El. paštas

Lietuvos kamerinis orkestras koncertuos 50-ajame Siono festivalyje Šveicarijoje

Sukurta 2014.08.21 / Atnaujinta 2014.10.28 16:06
  Lietuvos kamerinis orkestras koncertuos 50-ajame Siono festivalyje Šveicarijoje

  Rugpjūčio 28 d. Théâtre de Valère salėje LKO koncertuos su solistais Augustinu Dumay (smuikas) ir Aleksandra Orłowska (sopranas). Smuiko virtuozeriją ir žmogaus balso žavesį atskleisiančioje programoje numatyti Wolfgango Amadeaus Mozarto, Richardo Strausso, Gabrielio Fauré, Maurice'o Ravelio ir Felixo Mendelssohno kūriniai.

  Rugpjūčio 31 d. Siono Katedroje vyksiančiame festivalio pabaigos koncerte LKO pasirodys su Siono choru „Novantiqua“ ir solistais Pavelu Vernikovu (smuikas), Svetlana Makarova (smuikas), Stéphane’u Chapuis (akordeonas), Aleksandru Chaushianu (violončelė), Brigitte Fournier (sopranas) ir Sylviane Bourban (altas). Diriguos Janas Dobrzelewskis ir Bernardas Héritier. Programoje skambės Antonio Vivaldi ir Felixo Mendelssohno kūriniai, o ypatingas dėmesys lydės šiuolaikinės komozitorės Sofijos Gubaidulinos sakralų kūrinį „Septyni žodžiai“.

  Vienas žymiausių mūsų šalies kolektyvų – Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas – Sergej Krylov; mecenatas – Virginijus Strioga; direktorius – Egidijus Mikšys) Siono festivalyje viešės antrus metus iš eilės. Pasak orkestro direktoriaus Egidijaus Mikšio, lydėsiančio kolektyvą į Sioną, šios gastrolės itin laukiamos ir svabios, nes jos liudija LKO gerą vardą ir publikos įvertinimą, kurio sulaukta šiame festivalyje pereitais metais, kuomet orkestras atliko festivalio reziduojančio orkestro vaidmenį. „Atlikome keturis koncertus su tokiais solistais kaip Julianas Rachlinas, dainininkais Mojca Erdmann (sopranas) ir Bo Skovhusu (baritonas) bei dirigentu Stefanu Vladaru, su LKO meno vadovu Sergejum Krylovu ir Kauno valstybiniu choru pristatėme Metropolito Hilariono Alfejevo sukurtas Šv. Mato pasijas. Tai, kad esame vėl pakviesti į šį labai aukšto meninio lygio festivalį lygiai po metų mums yra didžiulis įvertinimas“ – džiaugiasi orkestro sėkme E. Mikšys.

  Garsiojo XX a. smuikininko Tiboro Vargos įkurtą Siono festivalį galima vadinti smuikininkų Meka – jau penkiasdešimt metų į Sioną koncertuoti ir dalyvauti meistriškumo kursuose, diskusijose ar koncertų aptarimuose atvyksta ryškiausi pasaulio smuikininkai. Programa visuomet praturtinama ir kitų styginių instrumentų virtuozų koncertais bei gražiausiais balsais.

  Šiemet Siono festivalyje LKO pristatys tris programas, visos bus parengtos su skirtingais atlikėjais. LKO koncertai Sione numatyti rugpjūčio 28, 30 ir 31 dienomis. Ryškiausias jų – rugpjūčio 30 d. festivalio 50-mečio GALA koncertas su žymiaisias muzikais šmaikštuoliais Aleksejumi Igudesmanu (smuikas) ir Hyung-ki Joo (fortepijonas), vadinamais Igudesmano ir Joo duetu. Koncerto Crochetan teatre (Théâtre du Crochetan) programoje numatyti Josepho Haydno ir Felixo Mendelssohno Dvigubi koncertai, Georgo Friedricho Händelio „Karališkųjų fejerverkų muzika“ bei Igudesmano ir Joo žaisminga kompozicija „A BIG Nightmare music“.

  LNF inf.

  Naujienlaiškio prenumerata