Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Yverdone vyko lietuvių „Židinio“ įkūrimo 75-ųjų metinių minėjimas

Sukurta 2020.11.24 / Atnaujinta 2020.11.30 09:38
   Yverdone vyko lietuvių „Židinio“ įkūrimo 75-ųjų metinių minėjimas
   Yverdone vyko lietuvių „Židinio“ įkūrimo 75-ųjų metinių minėjimas

   Rugsėjo 5 d. Šveicarijos lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos Respublikos nuolatine atstovybe prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje, Lietuvos Respublikos konsulatu Ženevoje ir LR garbės konsulu M. Sogny surengė lietuvių „Židinio“ įsteigimo 75-ųjų metinių minėjimą Yverdone. Jo metu buvo pasodintas ąžuoliukas „La Prairie“ viešbučio parke, atidengta atminimo lentelė kaip padėkos ženklas Šveicarijai, priglaudusiai Antrojo pasaulinio karo pabėgėlius iš Lietuvos.

   Renginį vedė Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen. Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė Ambasadorius prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje Andrius Krivas, Lietuvos konsulas Ženevoje Eduardas Petkevičius, Yverdon-les-Bain savivaldybės meras Jean-Daniel Carrard ir Lietuvos garbės konsulas Michel Sogny. Renginyje taip pat dalyvavo ir pasisakė ilgametis ŠLB narys, daktaras Algimantas Gegeckas, kuris kūdikystėje kartu su tėvais gyveno „Židinio“ stovykloje, čia žengė savo pirmuosius žingsnius.

   1945-1946 m. nedidelio Šveicarijos Yverdono miestelio viešbutyje „La Prairie“ veikė lietuvių pabėgėlių stovykla. Šią laikino prieglobsčio vietą lietuviai pavadino „Židiniu“, kuris telkė, šildė ir teikė vilties. Čia skambėjo lietuviškos dainos ir maldos, o aplink esantis 2 ha parkas mūsų tautiečiams buvo tapęs laikina poilsio ir daržininkystės vieta.

   Naujienlaiškio prenumerata