Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ŠVEICARIJOS KONFEDERACIJOJE IR LICHTENŠTEINO KUNIGAIKŠTYSTEI

Adresas: Kramgasse 12, 3011 Bern, SWITZERLAND

plačiau »

Tel. +41 31 352 52 91
Faksas +41 31 352 52 92
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
mazylis.jpg

Rugsėjo 22 dieną Lietuvos ambasadoje Berne lankėsi prof. Liudas Mažylis ir jį lydintys Lietuvos valstybinio radijo ir televizijos žurnalistai. Su profesoriumi susitikę ambasados darbuotojai kalbėjosi apie istorinius įvykius Šveicarijoje po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 metais, prof. Liudo Mažylio aplankytas istorines vietas Šveicarijoje, kurios yra glaudžiai susijusios su nepriklausomos Lietuvos istorija.

Istorinė, kultūros diplomatija »
bernas-liep15.JPG

Lietuvos Respublikos ambasadoje Berne (Šveicarijos Konfederacija) liepos 15 dieną vyko renginys skirtas  Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai pažymėti.

mokslas1.JPG

Birželio 10 d. Lietuvos Respublikos ambasada Berne organizavo Šveicarijoje dirbančių ir besimokančių jaunųjų Lietuvos mokslininkų ir verslo atstovų susitikimą.

ciplyte1.JPG

Lietuvos Respublikoje ambasada Šveicarijos Konfederacijoje  gegužės 27 d. paminėjo  Lietuvos diplomatinės atstovybės Berne, atkurtos po nepriklausomybės paskelbimo, 10-metį. Ambasados renginyje „Tradicijos tąsa“ Joana Viga Čiplytė pristatė dokumentinę monografiją apie ateitininką, teisininką, žurnalistą, diplomatą Eduardą Turauską (leidykla „Versus aureus“, 2016 m.).

baltics-konf1.jpg

Gegužės 6-8 d. Berno universitete įvyko tarptautinė baltistų konferencija. Joje dalyvavo delegacija iš Lietuvos, baltų kalbų tyrinėtojai iš Šveicarijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Danijos, Latvijos, Japonijos ir Rusijos. Konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorė Šveicarijos Konfederacijoje Valentina Zeitler.

Vasario 23 d.  Lietuvos ambasadorė Šveicarijos Konfederacijoje Valentina Zeitler dalyvavo Ciuricho universitete Šveicarijos ambasadorių klubo organizuotoje diskusijoje apie  Šveicarijos sanglaudos fondų paramos reikšmę naujosioms Europos Sąjungoms narėms ir skiriamų  lėšų panaudojimo efektyvumą.

sodra-pav.jpg

2016 metų pabaigoje „Sodrai“ pradėjus radikalius privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skolų išieškojimo veiksmus kilo šioks toks sambrūzdis, nes kai kurie iš Lietuvos išvykę ir užsienio valstybėse įsikūrę tautiečiai sužinojo, kad yra skolingi PSD įmokų. „Lietuva net iš išvykusiųjų reikalauja pinigų ir nenori sugrįžtančių emigrantų“, – piktinosi jie, nors situacija susidarė dėl nežinojimo, kartais – aplaidumo, o išsprendžiama ji paprastai ir gan greitai. Kaip tai padaryti, konsultuoja „Sodros“ specialistai.

 

knygos pristatymas.jpg

Lapkričio 5 d. Lietuvos ambasadorė Šveicarijos Konfederacijoje Valentina Zeitler pristatė lietuvių bendruomenei naują istorinį romaną „Laisvės sūnus Tadas Kosciuška“.

Jaunimas 1.jpg
Lietuvių jaunimo susitikimas Įkelta2016.11.08

Lapkričio 6 d. Lietuvos ambasadoje Berne pirmą kartą susitiko lietuvių jaunimas. Renginį ir diskusijas vedė iš Briuselio atvykęs Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lektorius Darius Skusevičius.  Susitikimo dalyvius pasveikino ambasadorė Valentina Zeitler, su Šveicarijos lietuvių bendruomenės veikla išsamiai supažindino pirmininkė Jūratė Caspersen.  Ambasadoje susirinkę jaunuoliai aptarė jaunimo  sąjungos veiklos planus, pasiūlė kai kuriuos projektus, numatė savo veiklos gaires.  

Lietuviai Šveicarijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata