Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba

Sukurta 2018.09.17 / Atnaujinta 2018.09.17 11:38
   ,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba
   ,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba
   ,,Ambasadų vakaruose“ Maskvoje pristatyta M. K. Čiurlionio kūryba

   Lietuvos Respublikos Ambasada Rusijos Federacijoje, Carycino muziejus draustinis ir Valstybinis autorinių teisių fondas rugsėjo 16 dieną Carycino Operos rūmuose surengė koncertą „Čiurlionio garsų peizažai“, kuris tapo antruoju Carycino muziejaus ciklo ,,Ambasadų vakarai” renginiu. Čiurlionio muzikinius kūrinius atliko kompozitoriaus proanūkis pianistas Rokas Zubovas ir pianistė Sonata Zubovienė. Kompozitoriaus poetinės prozos fragmentus skaitė aktorius Maksimas Linnikovas.

   Užsienio valstybių ambasadų Maskvoje vadovus ir diplomatus, Rusijos kultūros, meno ir politikos atstovus bei kitus vakaro svečius pasveikino Ambasadorius Remigijus Motuzas, Carycino muziejaus generalinė direktorė Jelizaveta Fokina, jos pavaduotoja Kamilia Baidildina ir Valstybinio autorinių teisių saugojimo fondo direktoriaus pavaduotojas Vadimas Brejevas.

    „M. K. Čiurlionis yra unikalus ir universalus kūrėjas. Jis priklauso ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio kultūrai“, – teigė ambasadorius R. Motuzas. Pasak jo, M. K. Čiurlionio studijos Varšuvoje, Leipcige, parodos ir koncertai Sankt-Peterburge, kelionės po Prahą, Drezdeną, Niurnbergą, Miuncheną, Vieną, Kaukazą – paliko pėdsaką jo asmenybėje, subrandino kaip menininką ir atsispindi jo kūryboje. Šiandien daugelyje pasaulio valstybių, net Japonijoje, turime daug Čiurlionio kūrybos tyrinėtojų, propaguotojų ir gerbėjų.

   ,,Originali Čiurlionio kūryba – be galo įvairi ir gausi, ji artima XX a. rusų muzikai ir dailei, todėl neatsitiktinai iki šiol rusų visuomenė gerai žino ir žavisi Čiurlionio menu“, – pažymėjo R. Motuzas.

   Koncertas buvo tiesiogiai transliuojamas per internetinį portalą ,,Kultura RF”. Jį stebėjo beveik pusė milijonų žiūrovų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2018 10 11-DATA Group photo with Defense Minister.jpg

   Spalio 11 dieną Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė dalyvavo Kopenhagoje vykusioje Danijos Atlanto Sutarties asociacijos konferencijoje. Ji kalbėjo apie grėsmes nacionaliniam saugumui, kylančias dėl agresyvių Rusijos veiksmų ir tikslų. 

   NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »

   Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

   Daugiašaliai santykiai »

   Į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją spalio 8 dieną iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius iškviestajam ambasadoriui išreiškė griežtą protestą dėl Rusijos užsienio reikalų ministerijos viešai paskelbto ir tikrovės neatitinkančio pareiškimo apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską – Vanagą jo laidotuvių išvakarėse.

   Ministerijos naujienos »
   3.jpg

   Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos didžiojoje salėje rugsėjo 20 dieną įvyko autorinis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus Fausto Latėno koncertas, skirtas Lietuvos 100-mečiui.  

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   1.jpg

   Rugsėjo 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vytauto Didžiojo universitete atidarė tarptautinę konferenciją „Sovietinės psichiatrijos palikimas“ („The Legacy of Soviet Psychiatry“),  kurios metu ekspertai išsakė susirūpinimą dėl atsinaujinusio ir stiprėjančio politinio piktnaudžiavimo psichiatrija Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose demokratines vertybes paminančiose regiono valstybėse.

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Ispanijos, Lenkijos, Rumunijos ir Vengrijos ministrais pasirašė bendrą laišką Europos Sąjungos Prekybos komisarei C. Malmström dėl poreikio pratęsti antidempingo muitų amonio nitrato trąšoms taikymą importui iš Rusijos.

   Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata