Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose pristatytos Lietuvos verslo galimybės

Sukurta 2018.10.17 / Atnaujinta 2018.10.17 16:58
  Atėnuose pristatytos Lietuvos verslo galimybės

  Spalio 17 dieną Atėnuose pirmą kartą surengtas verslo galimybių Baltijos valstybėse pristatymo renginys „Discover the Baltics“.  Renginį Lietuvos ambasada Graikijoje surengė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis bei Graikijos partneriais – verslo plėtros agentūra „Enterprise Greece“ ir Graikijos įmonių federacija.

  Pasiklausyti apie verslo galimybes Lietuvoje ir kitose dviejose Baltijos valstybėse atėjo beveik 100 Graikijos įmonių ir verslo struktūrų atstovų.

  Renginyje dalyvavęs Lietuvos ūkio viceministras Marius Skuodis pristatė naujausiais Lietuvos ekonomikos tendencijas, daugiausia žadančius šalies ekonomikos sektorius, Lietuvos pranašumus ir galimas bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Graikijos ūkio subjektų sritis. 

  „Lietuva suinteresuota plėtoti bendradarbiavimą su Graikija ekonomikos ir verslo srityje. Dabartinės tarpusavio prekybos apimtys – 85 milijonų eurų 2017 metais – toli gražu neatspindi abiejų ekonomikų potencialo,“ – sakė Lietuvos ūkio viceministras.

  Pasak Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko, palankios sąlygos atveria papildomas bendradarbiavimo galimybes verslui.

  „Iš vienos pusės – atsigaunanti Graikijos ekonomika ir ekonomikos koregavimo programos pabaiga, o iš kitos pusės – Lietuvos pastangos diversifikuoti eksporto rinkas ir toliau auganti ekonomika, sukuria palankias sąlygas abipusiai naudingų komercinių ryšių plėtrai”, – sakė ambasadorius.

  Kaip suaktyvinti tarpusavio bendradarbiavimą, Lietuvos ūkio viceministras tarėsi  su atstovais iš Graikijos Ekonomikos ir Turizmo ministerijų, Atėnų pramonės ir komercijos rūmų, Atsinaujinančių energijos šaltinių tyrimo centro ir Graikijos įmonių federacijos

  Susitikimuose kalbėta apie Graikijos verslo misijos į Lietuvą organizavimą bei verslo atstovų pritraukimą į Lietuvoje rengiamas tarptautines konferencijas ar forumus, artimesnių ryšių tarp verslo struktūrų ir verslą skatinančių organizacijų užmezgimą, tiesioginio skrydžio tarp Vilniaus ir Atėnų visus metus užtikrinimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »
  Concultations with Greek delegation 4.JPG

  Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

  Dvišaliai santykiai »
  2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

  Atstovybių naujienos »
  image1.jpeg

  Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  _MG_2496.JPG

  Spalio 17 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Graikijos Parlamento Draugystės su Lietuva grupės atstovais Ioanniu Sarakiočiu ir Symeonu Balliu aptarė Lietuvos ir Graikijos  dvišalių santykių plėtros perspektyvas.

  Dvišaliai santykiai »
  2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

  Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata