Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bendrųjų reikalų taryboje aptartas būsimasis daugiametis ES biudžetas

Sukurta 2019.04.09 / Atnaujinta 2019.04.09 16:59
  Bendrųjų reikalų taryboje aptartas būsimasis daugiametis ES biudžetas

  Balandžio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur buvo tęsiamos diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  ES Tarybai pirmininkaujanti Rumunija pristatė pažangą derybose su Europos Parlamentu dėl Sąjungos daugiamečio biudžeto sektorinių teisės aktų. Taip pat diskutuota dėl ES sanglaudos politikos ir Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo.

  „Šiandienos politiniai debatai dėl Sanglaudos ir Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo ypač svarbūs – Lietuvai tai yra prioritetiniai klausimai būsimajame biudžete. Sanglaudos politikoje svarbu užsitikrinti laipsnišką ES investicijų mažėjimą, privalome siekti kuo didesnio ES bendrafinansavimo. Europos Komisijos pasiūlyme turi būti atspindėta naujausia ES NUTS2 statistikos klasifikacija, kuria Lietuva yra skirstoma į du statistinius regionus. Kalbant apie būsimąją žemės ūkio politiką, Lietuvai aktualiausia tiesioginių išmokų išorinė konvergencija ir adekvatus kaimo plėtros finansavimas“, – teigė viceministras A. Zananavičius.

  Taryboje aptartas pasiruošimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento (EP) rinkimams. Ministrai diskutavo, kaip gerinti komunikaciją Europos piliečiams ir kovoti su melagingomis naujienomis. Viceministras supažindino ES partneres su Lietuvoje vykdomomis piliečių pasitikėjimą ES didinančiomis iniciatyvomis, dialogais su piliečiais  „Mano Europa“ ir į dezinformacijos užkardymą nukreipta pilietine iniciatyva „Demaskuok“.

  Taryboje patvirtintos išvados „Link darnesnės sąjungos“, skatinančios spartinti „Darbotvarkės-2030“ įgyvendinimą. Posėdyje taip pat pristatyta teisinės sistemos reformų padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 18 dieną Liuksemburge vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje pasirengta birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Birželio 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus rengiamasi birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos susitikimui, bus tęsiamos diskusijos dėl ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir aptariamas plėtros dokumentų rinkinys, kurį šių metų gegužės 29 dieną pateikė Europos Komisija.

  Europos Sąjunga »
  tomas_razmus (37 of 39)res.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 d. Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos išorinės ES dimensijos finansavimo.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  _MG_0774.jpg

  Gegužės 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Albanijos užsienio reikalų ir Europos reikalų ministerijos viceministru Etjenu Xhafaju, atsakingu už ekonomikos ir ES klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Balandžio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur bus aptariamas būsimasis ES daugiametis biudžetas, tvirtinamos išvados dėl darnios Europos, apžvelgiama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje ir aptariamas pasirengimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

  Europos Sąjunga »

  Kovo 26 dieną Briuselyje vyko tradicinis Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) išvažiuojamasis posėdis, kuriame dalyvavo 12 Lietuvos ministerijų bei Vyriausybės kanceliarijos atstovų.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata