Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Budapešte paminėta Baltų vienybės diena

Sukurta 2018.09.26 / Atnaujinta 2018.09.26 08:38
  Budapešte paminėta Baltų vienybės diena

  Rugsėjo 25 dieną Lietuvos ir Latvijos ambasados Budapešto Lorando Etvešo universitete tradiciškai paminėjo Baltų vienybės dieną.

  Sveikindama šventės dalyvius, Lietuvos ambasadorė Rasa Kairienė priminė šios atmintinos dienos atsiradimo istoriją, džiaugėsi bendru, demokratinėmis vertybėmis grįstu abiejų tautų keliu demokratinėje Europos šeimoje, tuo pat metu išlaikant savitumą.

  Ambasadorė pabrėžė kalbos svarbą tautos kultūros klestėjimui ir savitumo išlaikymui ir dėkojo ELTE universitetui ir jo Slavų ir baltų filologijos institutui už abiejų baltų kalbų populiarinimą ir propagavimą.

  Pasidžiaugusi, kad lietuvių ir latvių vienybės minėjimas Vengrijoje tampa tradicija, ambasadorė kaip naują tradiciją įvardijo ir baltistikos knygų dovanojimą. Ir šiemet, siekiant, kad vengrų studentai geriau susipažintų su lietuvių kalba, kultūra, istorija bei atliekamais tyrimais, Lietuvos ambasada Vengrijoje šventės šeimininkams – Slavų ir baltų filologijos institutui – perdavė įvairių lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleistų grožinės, mokomosios bei mokslinės literatūros knygų lietuvių kalba.

  Instituto studentai, besimokantys baltų kalbų, pristatė trikalbę kultūrinę programą – pritariant auditorijai skambėjo abiejų baltų tautų dainos. Renginyje dalyvavo ELTE universiteto dėstytojai bei studentai, Vengrijos lietuvių ir latvių bendruomenių nariai, Budapešte studijuojantys ir dirbantys lietuviai bei latviai, žmonės, besidomintys lietuvių ir latvių kalbomis bei istorija.

  Baltų vienybės dieną lietuviai ir latviai pažymi minėdami 1236 metais įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai nugalėjo Kalavijuočių ordiną. 2000 metais Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena.

  Baltų vienybės diena Vengrijoje minima nuo 2016 metų. Paminėjimo ir knygų dovanojimo institutui tradiciją inicijavo Lietuvos Respublikos ambasada.

  1635 metais įkurtas ELTE universiteto Humanitarinių mokslų fakultetas yra pats seniausias Vengrijoje. Fakultetas jungia 11 institutų. Slavų ir baltų filologijos institute mokoma lietuvių ir latvių kalbų, supažindinama su šių tautų literatūra, kultūra bei papročiais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  87490_f57bb12d13577a1b0e33b3053fcffd7a.jpg

  Gruodžio 6 dieną Budapešte, ELTE Universitete, Lietuvos ambasados Vengrijoje iniciatyva vyko ELTE ir Vilniaus universitetų istorikų konferencija, skirta istoriniams Lietuvos ir Vengrijos ryšiams aptarti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ministras susitinka su Vengrijos ambasadoriumi (2).JPG

  Lapkričio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Vengrijos ambasadoriumi Lietuvai Zoltanu Jancsi. Ministras padėkojo ambasadoriui už Vengrijos vaidmenį stiprinant Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą ir asmeninį indėlį plėtojant dvišalius santykius, visų pirma ekonomikos srityje.

  Dvišaliai santykiai »
  +IMG_4522.JPG

  Spalio 27 dieną Budapešto Šv. Stepono bazilikoje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Vilniaus universiteto studenčių ir absolvenčių choro „Virgo“ koncertas.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_9425.JPG

  Spalio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi dalyvavo Baltų apdovanojimo ceremonijoje Rygoje. Pirmasis Baltų apdovanojimas už išsamius akademinius mokslinius baltų kalbų tyrimus buvo paskirtas žymiai mokslininkei, kalbininkei, Latvijos ir Helsinkio universitetų profesorei Laimutei Baluodei.

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vyks į Latviją dalyvauti Baltų apdovanojimo ceremonijoje. Baltų apdovanojimą Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai įsteigė 2017 metų rugsėjo 22 dieną – Baltų vienybės dieną.

  Dvišaliai santykiai »
  86321_e26e266101677e25d8e428a5b9313421.jpg

  Rugsėjo 22 dieną Jelgavoje paminėta Baltų vienybės diena. Iškilmingame šventės atidaryme koncertavo jungtinis Lietuvos ir Latvijos diplomatų choras ir Palangos pučiamųjų orkestras.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata