Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Europos istorijos namuose Briuselyje vyko diskusija apie sovietų nusikaltimų Baltijos valstybėse palikimą

Sukurta 2019.01.23 / Atnaujinta 2019.01.23 12:59
  Europos istorijos namuose Briuselyje vyko diskusija apie sovietų nusikaltimų Baltijos valstybėse palikimą

  Sausio 22 dienos vakarą Briuselyje, Europos Istorijos namuose, Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas, Lietuvos ambasada Belgijos Karalystėje ir Nuolatinė atstovybė prie Europos Sąjungos surengė trijų istorikų iš Lietuvos, Belgijos ir Prancūzijos diskusiją „Sovietų režimo nusikaltimai: kontekstas ir pasakojimai“ bei filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūrą.

  Svečius sveikinęs A. Saudargas pabrėžė, kaip svarbu Europai suvokti dviejų totalitarizmų – nacizmo ir bolševizmo – paliktas žaizdas ir kurti vieningą istorinį pasakojimą. Diskusijoje dalyvavę istorikai Wymas Coudenys, Philippe‘as Perchocas ir Inga Zakšauskienė kalbėjo apie istorinės atminties svarbą vieningos ES kūrimui, sovietinių nusikaltimų Baltijos valstybėse paliktą istorinę traumą, klausė, kodėl Europoje apie šiuos nusikaltimus iki šiol taip nedaug žinoma bei kaip tai pakeisti.

  Renginio dalyviai sutiko, kad Europos istorija įvairialypė, tas pats fenomenas skirtingos Europos kampeliuose gali būti traktuojamas skirtingai, todėl labai svarbu surasti bendrą pamatą grįstą mūsų vertybėmis ir patirtimis. Renginį moderavo NATO Parlamentinės asamblėjos civilinio saugumo komiteto direktorius Andrius Avižius.

  Renginyje dalyvavo įvairių šalių ambasadoriai, Europos Parlamento ir kitų ES institucijų, Belgijos užsienio reikalų ministerijos atstovai bei Briuselio gyventojai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »