
Balandžio 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES koordinuotas atsakas į COVID-19 pandemiją, ES – Jungtinės Karalystės (JK) santykiai, teisinės valstybės situacija ES, Konferencija dėl Europos ateities ir ES plėtros klausimas.

Kovo 30 dieną vykusioje Jungtinių Tautų (JT) ir Europos Sąjungos (ES) ministrų vaizdo konferencijoje „Parama Sirijos ir regiono ateičiai“ užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas išreiškė Lietuvos paramą nuo konflikto Sirijoje nukentėjusiems pabėgėliams bei šalies viduje perkeltiems asmenims. Viceministras taip pat išreiškė Lietuvos palaikymą JT specialiajam pasiuntiniui Sirijai Geirui O. Pedersenui ir taikiam konflikto sprendimui pagal JT nuostatas bei pabrėžė būtinybę siekti teisinės atsakomybės už Sirijoje vykdomus nusikaltimus.
Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje didžiausias dėmesys bus skiriamas ES ir Turkijos santykiams, ES Pietų kaimynystės politikai, bus aptariama situacija Rusijoje, Sakartvele, Mianmare, Venesueloje ir Vakarų Balkanuose.

Kovo 15 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo bendroje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje buvo aptarti ES Migracijos ir prieglobsčio pakto išorės aspektai.
Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams. Ribojamosios priemonės pritaikytos pagal 2020 metų gruodžio 7 dieną patvirtintą ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą, vadinamąjį ES Magnitskio įstatymą, atsižvelgiant į tai, kad Rusijoje nuolat ir šiurkščiai pažeidžiamos žmogaus teisės.

Vasario 22 dieną Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai priėmė politinį sprendimą taikyti sankcijas už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems Rusijos valdžios pareigūnams pagal ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą, vadinamąjį ES Magnitskio įstatymą.

Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.
Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.
Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.
Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

Prieš pat didžiąsias metų šventes, gruodžio 24 dieną, Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinė Karalystė (JK) susitarė dėl ateities santykius reguliuosiančio partnerystės susitarimo.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai kreipėsi į Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančią Vokietiją, ragindamos koordinuoti ir priimti vieningus sprendimus dėl situacijos su Jungtine Karalyste (JK), kurioje, kaip paaiškėjo, plinta galimai mutavusi koronaviruso atmaina.
Gruodžio 7 dieną įvyko paskutinis šios kadencijos Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) posėdis. Jame aptarta, kaip stiprinti platesnį Europos Sąjungos (ES) klausimų atspindėjimą nacionaliniuose sprendimuose, labiau įtraukti visuomenę į ES sprendimų priėmimo procesą bei vykdyti efektyvų koalicijų su kitomis ES valstybėmis narėmis kūrimą Lietuvai aktualiais klausimais.

Gruodžio 7 dieną laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta transatlantiniams santykiams, situacijai Sakartvele, Venesueloje, ES santykiams su Turkija bei žmogaus teisių ir strateginės autonomijos klausimams.