Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų

Sukurta 2018.09.18 / Atnaujinta 2018.09.18 22:39
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

   „Europos Sąjunga turi išlaikyti tinkamą balansą tarp naujųjų prioritetų ir prioritetų, kurie nustatyti ES Sutartyje – pirmiausia sanglauda ir bendroji žemės ūkio politika. Prioritetų daug, tad atitinkamai reiktų didinti įmokas į ES biudžetą ir sutelkti daugiau nei 1 % ES BVP. Mes pasiruošę tai daryti“, – posėdyje sakė viceministras A. Zananavičius. Viceministras pabrėžė būtinybę užtikrinti pakankamą finansavimą Ignalinos branduolinės jėgainės uždarymo darbams ir svarbiems infrastruktūriniams projektams – Rail Baltica, elektros sinchronizacijai, palankių sąlygų sudarymą Lietuvos mokslininkų dalyvavimui mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Europos Horizontas“ bei akcentavo poreikį Europos kaimynystės instrumentą išlaikyti atskiru finansiniu instrumentu.

   Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija pristatė savo prioritetus, pagrindinį dėmesį skirdama vidinio ir išorinio saugumo klausimams, migracijai, ekonominei gerovei, konkurencingumui, stabilumo kaimynystėje skatinimui, socialinei darbotvarkei, energetikos, skaitmenizavimo klausimams ir klimato politikai.

   Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų rugsėjo 12 dieną Europos Komisijos paskelbtas 2019 metų ketinimų laiškas dėl teisėkūros iniciatyvų dešimtyje prioritetinių sričių. Tai paskutinis šios Europos Komisijos indėlis į teisėkūros programą prieš kitais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus. „Mums yra svarbūs ES energetinės sąjungos stiprinimas ir dujų direktyvos atnaujinimas, derybos dėl būsimos daugiametės finansinės programos bei tolimesnis Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimas. Kita vertus, pasigendame dėmesio Ukrainai ir visai Rytų partnerystei“, – pažymėjo viceministras A. Zananavičius.

   Rengiantis 2018 m. spalio 18 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ministrai aptarė preliminarią darbotvarkę – migracijos, vidaus saugumo ir išorės santykių klausimus. Lietuva kibernetinės erdvės grėsmes mato kaip vieną iš pagrindinių saugumo iššūkių ir pabrėžia poreikį didinti institucijų ir visuomenės atsparumą šioms grėsmėms.

   BRT posėdyje buvo tęsiamos diskusijos dėl teisinės sistemos reformos Lenkijoje – organizuoti klausymai, kurių metu Lenkija atsakė į ES valstybių narių klausimus teisės viršenybės tema.

   Tą pačią dieną vykusiame specialiame Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES skirtame BRT posėdyje aptarta Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų pažanga. ES vyriausiasis derybininkas Michel Barnier pristatė naujausią informaciją apie derybų rezultatus. Jungtinės Karalystės išstojimo derybos įžengė į lemiamą stadiją. Tam, kad derybos būtų užbaigtos laiku, derybų tempas suintensyvintas.  Sunkiausia derybų problema išlieka klausimas, kaip išvengti sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. Taip pat vyksta intensyvūs pokalbiai dėl ES- Jungtinės Karalystės ateities santykių, atsižvelgiant į liepos 12 dieną paskelbtą Jungtinės Karalystės Baltąją knygą. Kol kas ES ir Jungtinės Karalystės požiūriai dėl ateities ekonominio bendradarbiavimo modelio skiriasi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20181119_084214_resized.jpg

   Lapkričio 19 dieną Briuselyje vykusioje specialioje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT) aptarta dabartinė situacija derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES siekiant pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT). Valstybės narės aptarė svarbiausius ateities santykių su Jungtine Karalyste prioritetus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 19 dieną Briuselyje dalyvaus specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti situacijai derybose dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES ir pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT), kuri vyks lapkričio 25 dieną.  

   Europos Sąjunga »
   20181112_091711_resized.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 12 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko derybos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos.

   Europos Sąjunga »
   Lietuvos ir ES veliavos 024.jpg

   Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Briuselyje vyksiančiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje. Jame vyks ministrų diskusija dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos derybinio paketo.

   Europos Sąjunga »
   20181016_095053_brt.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko pasirengimas spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei diskutuota dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

   Europos Sąjunga »

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus rengiamasi spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei tęsiamos derybos dėl daugiametės finansinės programos 2021-2027 metams. Taip pat ministrai aptars teisinės valstybės padėtį Lenkijoje ir Vengrijoje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata