Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius dalyvavo EBPO ministrų susitikime

Sukurta 2017.06.08 / Atnaujinta 2017.06.08 15:15
  L. Linkevičius dalyvavo EBPO ministrų susitikime

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Paryžiuje birželio 6–8 dienomis vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tarybos ministrų lygio susitikime, kuriame šalių narių ir kandidačių ministrai diskutuoja apie globalizacijos indėlį į gyvenimo gerovę („Making globalisation work: Better lives for all“).

  Tai tradicinis kasmetinis renginys, kuriame sprendžiami strateginiai klausimai, susiję su EBPO veiklos kryptimis ir plėtra. Šių metų susitikime pagrindinis dėmesys skiriamas globalizacijos sąlygotiems iššūkiams ir būdams juos spręsti, ypač akcentuojant visuotinį į žmogų orientuotą požiūrį, įtraukaus augimo, atvirų ir skaitmenizuotų ekonomikų svarbą, būtinybę diegti pažangius tarptautinius standartus.

  Lietuvos delegacijai Paryžiuje vadovaujantis L. Linkevičius susitiko su EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Douglasu Frantzu.

  „Informavome apie konkrečius veiksmus, kurių imasi Lietuvos Vyriausybė, siekdama įgyvendinti su stojimu į EBPO susijusias reformas. Artimiausiu metu iš mūsų tikimasi progreso valstybės valdomų įmonių efektyvinimo, investicijų politikos atvirumo, viešojo sektoriaus ir atsakingo verslo principų taikymo srityse“, – sakė L. Linkevičius.

  Pokalbyje su EBPO generaliniu sekretoriumi Angelu Gurría ministras akcentavo Lietuvos politinį siekį ir pastangas, pagrįstas reformomis, tapti organizacijos nare 2018 metais. Ministras pakvietė EBPO generalinį sekretorių apsilankyti Lietuvoje kitais metais šaliai švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pasirašė daugiašalę Konvenciją, kurioje numatytos priemonės, kaip efektyviau modernizuoti dvišales dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis. Konvencija padės išvengti piktnaudžiavimo šiomis sutartimis ir pagerins ginčų sprendimo mechanizmus. Pažymėtina, kad tik daugiašalėmis pastangomis galima pasiekti apčiuopiamų rezultatų šioje srityje.

  EBPO – tai daugiašalis forumas, kuriame valstybių narių ekspertai diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį gyvenimą. Organizacija siūlo savo nariams ir šalims partnerėms paramą, pagrįstą organizacijos vertybėmis diegiant gerąsias pasaulines praktikas bei standartus viešosios politikos srityje. EBPO svarstomų klausimų spektras yra platus – makroekonomika, aplinkosauga, švietimas, mokslas, technologijos, inovacijos. Kitos tarptautinės ekonominės organizacijos ir finansinės institucijos vertina EBPO ruošiamas tyrimais ir analizėmis pagrįstas studijas, apžvelgiančias konkrečių valstybių vykdomą politiką įvairiose srityse.

  Šiuo metu EBPO priklauso 35 valstybės. Lietuva stojimo procesą pradėjo 2015 m. Narystė EBPO suteiks Lietuvai lygiateisį vaidmenį kuriant ir priimant tarptautines taisykles įvairiose politikos srityse, kurios turi tiesioginės įtakos Lietuvos raidai. Narystė EBPO vertinama kaip geras valstybės ekonomikos stabilumo ir patikimumo rodiklis bei instrumentas priimti šiuolaikinės aplinkos iššūkius. Narystė EBPO turės teigiamą įtaką investicijų pritraukimui į Lietuvą, tarptautinio skolinimosi kaštams, socialinių ir ekonominių atskirčių mažinimui ir tvariam augimui užtikrinti. Būdama EBPO nare Lietuva galės naudotis naujausiais EBPO tyrimais ir taikyti gerąją EBPO šalių narių patirtį, gerindama valstybės valdymo kokybę.

  Nuotraukoje: L. Linkevičius su Douglasu Frantzu.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

  Daugiašaliai santykiai »

  „Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-2229.JPG

  Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata