Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva ir Prancūzija siekia stiprinti dvišalę strateginę partnerystę

Sukurta 2016.11.16 / Atnaujinta 2016.11.16 14:30
   Lietuva ir Prancūzija siekia stiprinti dvišalę strateginę partnerystę
   Lietuva ir Prancūzija siekia stiprinti dvišalę strateginę partnerystę
   Lietuva ir Prancūzija siekia stiprinti dvišalę strateginę partnerystę
   Lietuva ir Prancūzija siekia stiprinti dvišalę strateginę partnerystę

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 16 dieną Paryžiuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru Jeanu-Marcu Ayrault. Susitikime ministrai aptarė bendradarbiavimą politikos, saugumo, ekonomikos srityse ir tarptautinės politikos klausimus.

   „Prancūzijos parama buvo ypač reikšminga Lietuvai įtvirtinant nepriklausomybę ir žengiant euroatlantinės integracijos keliu. Per 25 nepriklausomybės metus mūsų bendradarbiavimas plėtėsi ir stiprėjo. Šiandien patvirtintas atnaujintas strateginės partnerystės planas 2016–2019 metams yra geriausias glaudžios dvišalės partnerystės įrodymas. Jis prisidės prie tolesnio mūsų bendradarbiavimo gilinimo ES, saugumo ir gynybos, vidaus reikalų ir teisėsaugos, ekonomikos, energetikos, kultūros ir švietimo ir kitais klausimais“, – sakė L. Linkevičius.  

   Prancūzijai padėkota už indėlį į regiono saugumą. Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvai jau šeštą kartą dalyvauja NATO oro erdvės patruliavimo misijoje Šiauliuose, taip pat planuoja dalyvauti NATO Priešakinių pajėgų iniciatyvoje Baltijos šalyse nuo 2018 metų.

   Lietuvos ir Prancūzijos strateginė partnerystė užmegzta 2009 m. rugsėjo 4 dieną abiejų valstybių prezidentams pasirašius politinę deklaraciją. 2011 m. užsienio reikalų ministrai pasirašė strateginės partnerystės veiksmų planą. Prancūzija yra 12-oji Lietuvos užsienio prekybos partnerė ir 14-oji didžiausia investuotoja Lietuvoje. 

   Prancūzijos URM nuotraukos.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_1265.JPG

   Lietuvos ambasadoje Paryžiuje vasario 15 dieną buvo surengtas iškilmingas Vasario 16-osios ir  Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio paminėjimas. Gausiai susirinkusius garbingus svečius – Paryžiuje reziduojančio diplomatinio korpuso, Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos, Prezidentūros ir kitų valstybinių įstaigų bei tarptautinių organizacijų atstovus, Lietuvos garbės konsulus, taip pat verslo, kultūros ir Prancūzijos lietuvių bendruomenės narius pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis, kuris pabrėžė didžiulę prieš 100 metus paskelbto Lietuvos Nepriklausomybės Akto svarbą Lietuvai ir jos žmonėms.

   gonneville.jpg

   Vasario 1 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Nicolas de Riviere. Susitikimo metu aptarti aktualūs užsienio ir saugumo politikos klausimai, dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20171025_120503.jpg

   Spalio 24-25 dienomis Prancūzijoje lankėsi Lietuvos ir Ukrainos parlamentarų delegacija, kurios sudėtyje buvo Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Europos komiteto vice-pirmininkas Andrius Kubilius, Rados užsienio reikalų komiteto pirmininkė Hanna Hopko, Rados nariai Ostap Yednak ir Viktor Romaniuk.

   Atstovybių naujienos »
   zalys.jpg

   Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Vytautas Žalys lankosi Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve, įsikūrusiame La Courneuve mieste, Paryžiaus priemiestyje.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   0915garbes konsulai.jpg

   Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje surengė Lietuvos Respublikos garbės konsulų Prancūzijoje, Monake, Maroke ir Tunise susitikimą.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad dėl Prancūzijos pietuose siaučiančių miško gaisrų būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

   Konsulinės naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata