Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Ukrainos atstovai inicijuoja Tautos vienybės projektą

Sukurta 2019.01.22 / Atnaujinta 2019.01.22 16:59
  Lietuvos ir Ukrainos atstovai inicijuoja Tautos vienybės projektą

  Sausio 22 dieną Ukrainos Bila Cerkva mieste vyko Lietuvos skulptoriaus Tado Gutausko inicijuoto meninio projekto „Kelias į Ukrainos vienybę“ pristatymas. Šiame mieste planuojama pastatyti paminklą, skirtą Ukrainos Vienybės dienai, taip pat Ukrainos žmonių vienybės akcijai, įvykusiai 1990 metų sausio 21 dieną, atminti.

  Skulptoriaus T.Gutausko ir vietos visuomenės veikėjų pastangomis Bila Cerkva mieste planuojama iš vardinių rankų darbo plytų pastatyti kompoziciją, sudarytą iš rankomis susikibusių žmonių siluetų ir nuspalvintą Ukrainos vėliavos spalvomis. Tai būtų projektas, prie kurio kūrimo galėtų prisidėti visi norintys, taip išreikšdami savo paramą Ukrainos žmonių vienybei. Panašus projektas buvo įgyvendintas Vilniuje, sukuriant Baltijos keliui paminėti skirtą skulptūrinę kompoziciją.

  Renginyje dalyvavo projekto autorius, architektas Saulius Pamerneckis, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Lietuvos Garbės konsulas Kijevo srityje bei miesto valdžios ir visuomenės atstovai.

  1919 metų sausio 22 dieną Ukrainos Liaudies Respublika ir Vakarų Ukrainos Liaudies Respublika pasirašė susivienijimo aktą ir nuo tada ši data minima kaip Ukrainos Vienybės diena. 1990 metų sausio 21 dieną beveik 3 milijonai Ukrainos žmonių susikibo rankomis, sudarydami gyvą grandinę nuo Kijevo iki Lvovo, taip išreikšdami savo paramą Ukrainos laisvei ir jos žmonių vienybei. Tai buvo tam tikras 1989 metais rugpjūčio 23 dieną vykusio Baltijos kelio pakartojimas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 7 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Chatham House“ instituto organizuotoje vaizdo konferencijoje, skirtoje apžvelgti pastarųjų metų pasiekimus Ukrainos reformų procese ir aptarti tolesnę reformų įgyvendinimo darbotvarkę.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daugiašaliai santykiai »
  072a8211.JPG

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Kanados užsienio reikalų ministru François-Philippe Champagne. Pokalbio metu aptartas pasirengimas IV-ajai Ukrainos reformų konferencijai, kuri 2021 metais bus organizuojama Vilniuje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 18 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Kijevo saugumo forumo vaizdo konferencijoje, skirtoje aptarti, kaip Ukrainos strateginiai partneriai gali paremti Ukrainą ir prisidėti įveikiant krizes šioje Europos dalyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Prieš 76 metus, 1944 metų gegužės 18 dieną, sovietinis režimas Krymo totorius nusikalstamai ištrėmė iš jų istorinės tėvynės – Krymo – į tolimus Uzbekistano, Kazachstano ir Rusijos Federacijos rajonus.

  Daugiašaliai santykiai »