Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai

Sukurta 2018.10.02 / Atnaujinta 2018.10.02 11:08
  Ministras L. Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai

  Spalio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris prieš savaitę įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  „Lietuvos ir Japonijos politinis dialogas įgavo naują pagreitį šiais metais, kai istorinio vizito į Lietuvą atvyko Japonijos Ministras Pirmininkas Šinzo Abė. Mūsų valstybes vienija panašus požiūris į globalių problemų sprendimą, todėl vertiname aktyvų Japonijos ambasados Vilniuje darbą stiprinant Lietuvos ir Japonijos ryšius verslo, kultūros ir turizmo srityse“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Ministras pasidžiaugė, kad šiuo metu Japonijos turistai yra didžiausia svečių iš Azijos regiono grupė Lietuvoje, bei pakvietė ambasadorių S. Yamasaki siekti, kad taip pat didėtų Japonijos įmonių susidomėjimas verslo ir investicijų Lietuvoje galimybėmis.

  Ambasadorius pabrėžė, kad nuo kitų metų pradedama taikyti Lietuvos ir Japonijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis ir kitais metais įsigaliosiantis Japonijos ir Europos Sąjungos Ekonominės partnerystės susitarimas turėtų paskatinti Lietuvos ir Japonijos ekonominį bendradarbiavimą.

  Susitikimo dalyviai taip pat aptarė praeitą savaitę Vilniuje įvykusį pirmąjį Baltijos šalių ir Japonijos bendradarbiavimo dialogo susitikimą, artėjančius dvišalius vizitus bei sėkmingai Hiracukos mieste vykstantį Lietuvos sportininkų pasirengimą 2020 metų Tokijo olimpinėms ir parolimpinėms žaidynėms.

  Nuo 1992 metų S. Yamasaki yra vienuoliktasis Japonijos ambasadorius Lietuvai ir ketvirtasis, kuris reziduoja Lietuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  LRG_DSC04177-01.jpeg

  Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje į pirmąją lietuviškos mokyklėlės pamoką susirinko gausus būrys vaikų ir tėvelių.

  Dvišaliai santykiai »
  EU-JP vėliavos.jpg

  Šiandien, vasario 1 dieną, pradedamas taikyti Europos Sąjungos ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas. Tai – didžiausia iki šiol sudaryta ES laisvosios prekybos sutartis, kuri sukurs laisvosios prekybos erdvę, apimančią virš 600 milijonų gyventojų ir sukuriančią trečdalį pasaulio BVP.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG_6734.JPG

  Sausio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris pristatė naujų projektų galimybes plėtojant bendradarbiavimą energetikos, transporto ir gyvybės mokslų srityse.

  Dvišaliai santykiai »
  111.jpg

  Rugsėjo 21 dieną Lietuvos ambasada Baltarusijoje surengė litvakų muzikos kvarteto „Aerograma“ koncertą, kuris buvo skirtas prisiminti tragiškus Lietuvos žydų genocido įvykius.

  Dvišaliai santykiai »
  jp.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 24 dieną susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki. Tą pačią dieną ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  _MG_1927.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 7 dieną Vilniuje susitiko su Gifu prefektūros Japonijoje vice-gubernatoriumi Takanori Kawai ir Lietuvos garbės konsulo Japonijoje Yukio Murase vadovaujama verslininkų delegacija iš Gifu prefektūros. Japonai į Lietuvą atvyko dalyvauti antrą kartą organizuojamoje Sugiharos savaitėje Kaune. Tai renginių ciklas, skirtas atminti žymiajam Japonijos diplomatui Čiunei Sugiharai.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata