Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

Sukurta 2017.03.30 / Atnaujinta 2017.03.30 13:42
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kartu su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų pareigūnais kovo 30 dieną Vilniuje susitiko su įtakingais Jungtinių Amerikos Valstijų saugumo ir gynybos ekspertais iš JAV analitinio centro „Atlantic Council“, įsikūrusio Vašingtone.

   JAV atstovai lankosi Lietuvoje pagal Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ vykdomą projektą „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridines grėsmes Šiaurės Rytų Europoje“.

   Lietuvos diplomatų ir JAV saugumo politikos ekspertų susitikime Užsienio reikalų ministerijoje buvo aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės Lietuvos ir viso regiono saugumui. Akcentuota būtinybė stiprinti Lietuvos visuomenės atsparumą bandymams pakirsti šalies gyvybines funkcijas.

   Diskutuota apie galimas priemones, reaguojant į Rusijos veiksmus ir jų pasekmes strateginei aplinkai.

   Susitikime pabrėžta JAV nuolatinio ir ilgalaikio JAV karių buvimo dvišaliu pagrindu Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje strateginė svarba. Taip pat akcentuota daugianacionalinių NATO pajėgų buvimo Baltijos valstybėse svarba.

   JAV atstovai buvo patikinti dėl tvirto Lietuvos įsipareigojimo JAV vadovaujamai koalicijai kovoje prieš tarptautinį terorizmą ir prieš „Islamo valstybę“.

   Diskusijų metu taip pat buvo išsakytas susirūpinimas dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Buvo atkreiptas JAV ekspertų dėmesys į keliamą grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono saugumui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Krisciunas_Sawkiw.JPG

   Spalio 11 dieną Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Ukrainos nacionalinės naujienų agentūros (Ukrainian National Information Service, UNIS) 40-mečio minėjime, kuriame metiniu apdovanojimu už paramą Ukrainos suverenitetui ir nepriklausomybei buvo pagerbtas ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Atstovybių naujienos »
   www naudoti.jpg

   Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos generalinis konsulas Mantvydas Bekešius susitiko su Čikagos miesto meru Rahmu Emanueliu, kuriam perdavė Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą apsilankyti Vilniuje.

   Atstovybių naujienos »
   kvietimas.jpg

   Liepos 20 dieną, ketvirtadienį, vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Užsienio reikalų ministerijos ir JAV ambasados Vilniuje organizuojamą nuotaikingą renginį Vašingtono aikštėje „Kartu tarkime „ačiū“ JAV!“. Susirinkusius pažymėti istorinės Sumner Welles deklaracijos, kuria Jungtinės Amerikos Valstijos nepripažino Baltijos šalių okupacijos, sveikins užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »

   Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad Jungtinių Amerikos Valstijų Kalifornijos valstijoje sparčiai plintančiuose miško gaisruose būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

   Konsulinės naujienos »
   JAV1.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 4 dieną pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorių Reksą Tillersoną ir visus Amerikos žmones su šios šalies Nepriklausomybės diena. Sveikinimo laiške L. Linkevičius pažymėjo, kad JAV išlieka svarbiausiu Lietuvos strateginiu sąjungininku, užtikrinant šalies nacionalinį saugumą, akcentavo Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės ir transatlantinių ryšių svarbą.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-6501.jpg

   Gegužės 28 – 30 dienomis Lietuvos Respublikos Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kvietimu Lietuvoje lankosi JAV Kongreso patarėjų delegacija. JAV Kongreso patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami kas dvejus metus.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata