Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus interviu. LRT.lt, Linkevičius – apie darbą su Nausėda, Lietuvos vietą pasaulyje ir santykius su Baltarusija. 2019 m. gruodžio 27 d.

Sukurta 2019.12.30 / Atnaujinta 2020.01.08 12:34

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad mūsų šalies užsienio politika yra nuosekli, todėl radikalių pokyčių prezidentu tapus Gitanui Nausėdai neįvyks. Vis tik, dialogo mezgimas su Baltarusija jau prasidėjo ir gali būti naudingas. Ministras yra vienas populiariausių šalies politikų, bet išskirtiniame LRT.lt interviu teigia kitais metais kol kas rinkimuose tik balsuosiantis.

– Kokie šie metai buvo Lietuvos diplomatijai, kokias išskirtumėte pergales ir nesėkmes?

– Lietuvos situacija Europoje ir pasaulyje atrodo tikrai neblogai. Jei pažiūrėsime, pavyzdžiui, ekonomiką – „Doing Business“ reitinge Lietuva užėmė 11-ą vietą pasaulyje. Tai ne šiaip sau statistika, o didelių pastangų rezultatas.

Tikslas dabar yra pasiekti, kad visokios lentelės reitingų, kurių yra ir daugiau labai pozityvių, persikeltų į realų gyvenimą ir žmonės galėtų tai pajusti. Tai čia jau mūsų visų rūpestis.(...) Manau, kad Lietuva stipriai pasistūmėjo kaip išmani šalis. Pavyzdžiui, neseniai vykusios konferencijos Vokietijoje metu, šios šalies Vyriausybė pasirinko Lietuvą kaip partnerę kalbant apie išmaniąsias technologijas, išmaniuosius miestus ir elektroninę vyriausybę, el. paslaugas ir panašius dalykus, kurie yra modernūs, šiuolaikiški ir bet koks sprendimas nelabai įmanomas be šių technologijų.

Kalbant apie saugumo padėtį, bendrų pastangų dėka, ir diplomatinių, ir politinių, ir kitokių, mes pasiekėme tai, kad atsirado dėmesio daugiau mūsų regiono saugumui iš mūsų sąjungininkų, negu buvo anksčiau. Ir tai teigiu pagal situaciją realybėje, o ne pagal kažkokius, galbūt, propagandinius šūkius. Kitais metais vyks turbūt didžiausios istorijoje (karinės) pratybos Europoje („Defender 2020“ – LRT.lt).

Kalbant apie mūsų sąjungininkų buvimą Lietuvoje, (turime – LRT.lt) virš 1 tūkst. priešakinės dislokacijos karių dėl NATO sprendimų, kurie yra Lietuvoje ir kur Vokietija yra pagrindinė šalis. Prie to jau pripratome, bet dar pusė tūkstančio amerikiečių karių su tankais, šarvuočiais čia bus iki pavasario, pratybas organizuos, to dar nėra buvę.

Kitais metais laukia labai svarbi Ukrainos reformų konferencija, kuriai teisę surengti irgi tam tikra prasme reikėjo iškovoti ir įtikinti savo partnerius, kad mes galime tai daryti ir net gal turime tai daryti.

Kalbant apie mūsų artimus kaimynus geografiškai, tačiau politiškai gal nelabai artimus – Rusiją – vieni iš nedaugelio pabrėžiame, kaip svarbu dialogą su Rusija suprasti plačiąja prasme, įtraukiant pilietinę visuomenę. Retai kuri Europos šalis gali pasigirti tokiais reguliariais, pastoviais, intensyviais ir labai kokybiškais kontaktais su Rusijos pilietine visuomene.

Ir pagaliau tikrai didžiuojamės, kad pavyko mums kartu su NVO atgaivinti Sacharovo žmogaus teisių klausymus, kurie vyks kitais metais gegužę, po 35 metų pertraukos.

Tas kas išsivystė, kam pasiruošėm šiais metais, matysime labai gražų tęsinį kitąmet. Kalbant apie stojimą į organizacijas, ateina laikas, kai žygdarbių eilė pasibaigia ir visur jau įstojom, kur galėjome. Dabar jau reikia normaliai realiai dirbti ir kokybiškai siekti tų rezultatų.