Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: ES ir JAV turi imtis lyderystės nustatant tarptautinius standartus

Sukurta 2020.11.09 / Atnaujinta 2020.11.09 15:49
   Viceministras A. Zananavičius: ES ir JAV turi imtis lyderystės nustatant tarptautinius standartus
   Viceministras A. Zananavičius: ES ir JAV turi imtis lyderystės nustatant tarptautinius standartus

   Lapkričio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurioje ES prekybos ministrai aptarė transatlantinius prekybinius santykius po Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento rinkimų.

   „ES ir JAV yra strateginiai bendraminčiai partneriai, kurie turi imtis lyderystės, sprendžiant globalius iššūkius ir nustatant tarptautinius standartus“, - sakė viceministras A. Zananavičius. Viceministras pabrėžė, kad turime dirbti kartu su JAV, nustatant pasaulinius pramoninius, technologinius ir saugumo standartus.

   ES prekybos ministrai sutarė, jog transatlantinė prekybos darbotvarkė turi būti grįsta abipusiu tarpusavio pasitikėjimu bei pozityviu įsitraukimu. A. Zananavičius pabrėžė, kad darbas su nauja JAV administracija turi prasidėti nuo klausimų, kurie kelia daugiausia prekybinių įtampų, sprendimo.

   ES prekybos ministrai taip pat aptarė Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) krizę, kuri pasireiškia neveikiančia derybine funkcija bei užstrigusiu taisyklių įgyvendinimo mechanizmu. Viceministras A. Zananavičius sakė, kad ES turi imtis lyderystės reformuojant PPO ir pabrėžė, kad, be bendro darbo su JAV, PPO reformos pastangos yra pasmerktos žlugti.

   Diskusijoje dėl ES prekybinių santykių su Kinija didžiausias dėmesys buvo skiriamas  deryboms dėl ES ir Kinijos Išsamaus investicijų susitarimo, kuris turi subalansuoti ES ir Kinijos prekybos santykius, kaip sutarė vaizdo konferencijoje dalyvavę ES prekybos ministrai. .