Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Europos Parlamento atstove Rebecca Harms

Sukurta 2018.07.18 / Atnaujinta 2018.07.19 09:59
  Viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Europos Parlamento atstove Rebecca Harms

  Viceministras Albinas Zananavičius liepos 17 dieną susitiko su Europos Parlamento pranešėja Ignalinos  atominės elektrinės (AE) uždarymo finansavimo klausimu Rebecca Harms ir aptarė klausimus, susijusius su Ignalinos AE uždarymo finansavimu, Astravo AE branduolinės saugos problematika ir Rytų partneryste.

  Viceministras A. Zananavičius padėkojo R. Harms už Europos Parlamento dėmesį ir jos asmeninį indėlį užtikrinant finansavimą Ignalinos AE uždarymui. Viceministras pasidžiaugė, kad naujoje ES Daugiametėje finansinėje programoje Ignalinos AE uždarymui yra numatyta atskira eilutė, bet kartu pažymėjo, kad Europos Komisijos siūlomas finansavimas 2021-2027 m. laikotarpiu padengtų tik apie 70 proc. finansavimo poreikį.

  R. Harms akcentavo, kad Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo procesas turi būti tęsiamas be jokių pertraukų, kadangi šis klausimas yra svarbus visam regionui, o jėgainės uždarymo naštą turėtų pasidalinti ir tos šalys, kurios yra svarbūs žaidėjai branduolinėje energetikoje ir kurioms yra naudinga, jog ši jėgainė yra uždaroma. Taip pat ji suabejojo Europos Komisijos siūlomu 20 proc. finansavimo įsipareigojimu Lietuvai.

  Aptariant Astravo AE saugos problematiką R. Harms pažymėjo, kad ES streso testai, skirti įvertinti AE atsparumą išoriniams veiksniams, savo apimtimi yra labai riboti ir neapima visų AE saugos klausimų. A. Zananavičius pažymėjo, kad nors streso testai yra svarbus ES instrumentas, turintis prisidėti prie branduolinės saugos gerinimo ne tik ES, bet ir kaimynystėje, jis negali pateikti atsakymų į tokius Lietuvos keliamus klausimus kaip aikštelės AE statybai parinkimas (vos 40 km nuo Lietuvos sostinės Vilniaus), tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimas, atsparumas sunkiojo lėktuvo kritimo poveikiui, kokybės užtikrinimas bei saugos kultūra statybos ir eksploatavimo metu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ir energetikos ministrai Linas Linkevičius ir Žygimantas Vaičiūnas bendru laišku kreipėsi į Baltarusijos užsienio reikalų, energetikos ir nepaprastųjų situacijų ministrus Vladimirą Makėjų, Victorą Karankevichių bei Vladimirą Vashchenko, ragindami nepradėti atominės elektrinės (AE) Baltarusijoje eksploatacijos, nepašalinus šio objekto trūkumų.

  Ministerijos naujienos »
  IMG_20191129_130153.jpg

  Lapkričio 29 dieną bendrame Baltijos Asamblėjos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų posėdyje Rygoje (Latvija) ministras L. Linkevičius akcentavo Baltijos šalių solidarumo nesaugios baltarusiškos atominės energijos atžvilgiu būtinybę.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_6713.jpg

  Rugsėjo 3 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Baranovskiu.

  Dvišaliai santykiai »

  Baltarusijos branduolinės saugos reguliatorius prieš savaitę paviešino streso testų proceso metu identifikuotų trūkumų Astravo atominėje elektrinėje (AE) pašalinimo planą. Iki deklaruojamo elektrinės paleidimo planas nenumato įgyvendinti tarptautinių ekspertų pateiktų rekomendacijų, o kai kurių priemonių įgyvendinimo poreikis bus svarstomas jau po paleidimo.