Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

Sukurta 2018.10.10 / Atnaujinta 2018.10.10 10:21
  Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

  Spalio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Vilniuje  vykusiame seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ pasisakė už sustiprintą ES dialogą su asocijuotaisiais Rytų partneriais Ukraina, Sakartvelu ir Moldova.

  Sesijoje, skirtoje šių 3 Rytų Europos valstybių, su ES sudariusių ir jau kuris laikas įgyvendinančių Asociacijos susitarimus, glaudesniam bendradarbiavimui su ES aptarti D. Skusevičius pažymėjo, kad asocijuotųjų Rytų partnerių statusas ir jų ligšiolinis įdirbis sudaro geras sąlygas bendradarbiavimo su ES saugumo ir gynybos srityje stiprinimui.  

  „Labai vertiname tai, kad mūsų Rytų partneriai jau kurį laiką aktyviai bendradarbiauja su ES saugumo ir gynybos klausimais, taip tik įrodydami, kad jie nėra vien tik saugumo vartotojai, bet, kiek galėdami, prisideda ir prie jo užtikrinimo pastangų. Esame tikri, kad mūsų Rytų partnerių dar didesnis įsitraukimas į ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką gali reikšmingai prisidėti prie visos Europos saugumo, taip pat ES globalių tikslų įgyvendinimo“,  – pažymėjo viceministras.

  Anot viceministro, Lietuva ir toliau aktyviai rems bendradarbiavimą su Rytų partneriais hibridinių grėsmių, kibernetinių iššūkių ir strateginės komunikacijos srityse.

  Susitikime su į renginį atvykusiu ES išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato vadovu G. Iklody D. Skusevičius aptarė ES stebėjimo misijos Sakartvele ir ES patariamosios misijos Ukrainoje veiklą, pabrėžė jų stiprinimo svarbą.

  Aukšto lygio seminarą „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ spalio 8-10 dienomis surengė Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija, Europos išorinių veiksmų tarnyba, Europos Komisija ir Rytų Europos Studijų centru. Į renginį pakviesti 6 Rytų partnerių gynybos viceministrai, ES valstybių narių gynybos ministerijų aukšti pareigūnai, ЕS institucijų atstovai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20190408_103536_resized.jpg

  Balandžio 8 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kur vyko diskusija dėl Rytų partnerystės politikos pasiekimų ir tolesnių jos tikslų.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
  46711097914_ed2d11287b_h.jpg

  Kovo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Sebastianu Neculaescu aptarė aktualius Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  .

  Sausio 16 dieną Tarpinstitucinė darbo grupė Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti su Europos Komisijos atstovais aptarė 2019 metais planuojamus projektus ir bendradarbiavimo stiprinimą.

  Daugiašaliai santykiai »
  1218 rytu partn Kijeve2.jpg

  Gruodžio 17-18 dienomis Kijeve įvyko regioninis Lietuvos ambasadų ES Rytų partnerystės šalyse bei Nuolatinės misijos ES vadovų susitikimas.

  Atstovybių naujienos »

  Gruodžio 11 dieną viceministras Darius Skusevičius Tbilisyje dalyvavo dešimtojoje metinėje Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėjoje, kurioje paragino stiprinti pilietinės visuomenės įsitraukimą į Rytų partnerystės politiką.

  Daugiašaliai santykiai »
  General FInancing team Pitlane5crop.jpg

  Spalio 24 dieną Varšuvos saugumo forumo diskusijoje „Saugumas Europoje: lūžio linijos Rytuose“ dalyvavęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino remti Europą ir europietiškas vertybes pasirinkusius ES Rytų partnerius

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata