Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius susitiko su Sakartvelo parlamentarais

Sukurta 2018.09.17 / Atnaujinta 2018.09.17 15:13
  Viceministras D. Skusevičius susitiko su Sakartvelo parlamentarais

  Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius su Lietuvoje viešinčia Sakartvelo (Gruzijos) parlamento delegacija aptarė Sakartvelo pažangą siekiant integracijos į Europos Sąjungą ir NATO, atkreipė dėmesį į parlamento vaidmenį įgyvendinant būtinas reformas.

  „Sakartvelo lyderystė tarp Rytų partnerystės šalių nekelia abejonių, tačiau labai svarbu reformas tęsti siekiant tinkamai pasirengti narystei ES ir NATO“, – pokalbyje akcentavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras. Jis taip pat siūlė Sakartvelui aktyviau koordinuoti savo veiksmus su kitomis Asociacijos sutartis su ES pasirašiusiomis Rytų partnerėmis – Moldova ir Ukraina.

  Sakartvelo parlamentarai pabrėžė didėjantį įstatymų leidžiamosios valdžios vaidmenį nuo lapkričio įsigaliojus naujajai šalies konstitucijai ir Sakartvelui tapus parlamentine respublika. Delegacijos nariai akcentavo, kad europinei ir euroatlantinei integracijai svarbiems teisės aktams parlamente skiriamas didelis dėmesys, taip pat dėkojo Lietuvai už nuolatinę paramą siekiant strateginių Sakartvelo tikslų.

  Šeši Sakartvelo parlamento nariai lankosi Vilniuje su pažintiniu vizitu pagal Lietuvos Seimo ir Tarptautinio respublikonų instituto bendradarbiavimo sutartį siekiant perduoti Lietuvos demokratinių reformų ir euroatlantinės integracijos patirtį ES Rytų partnerystės šalių parlamentų nariams.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  564687.jpg

  Lietuvos ambasada Tbilisyje gruodžio 13 dieną surengė Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) savivaldybių forumą, kuriame Sakartvelo savivaldybių atstovai buvo supažindinti su Birštono ir Akmenės rajono savivaldybių patirtimi, surengtos interaktyvios idėjų dirbtuvės, pristatyta abiejų šalių virtualios bendradarbiavimo platformos idėja.

  Atstovybių naujienos »
  3.jpg

  Tbilisyje esančiuose „Kaukazo namuose“ lapkričio 6 dieną pristatyta lietuvių rašytojo Antano Vienuolio knyga „Užkeiktieji vienuoliai“, išleista kartvelų (gruzinų) kalba.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  20181023URM0552.JPG

  Spalio 23 dieną Vilniuje surengtas penktasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis.

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 23 dieną Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis. Ministrą vizito metu priims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrai taip pat dalyvaus penktajame dvišalės Lietuvos ir Sakartvelo Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Susitikimų metu numatoma aptarti dvišalį bendradarbiavimą, Sakartvelo integracijos į ES ir NATO pažangą, šalies politinę padėtį artėjant prezidento rinkimams ir saugumo situaciją regione.  

  IMG_5494.jpg

  Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata