Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras pasmerkė Krymo aneksiją pateisinantį Rusijos Konstitucinio teismo nutarimą

Sukurta 2017.02.23 / Atnaujinta 2017.02.23 15:58
   Viceministras pasmerkė Krymo aneksiją pateisinantį Rusijos Konstitucinio teismo nutarimą
   Viceministras pasmerkė Krymo aneksiją pateisinantį Rusijos Konstitucinio teismo nutarimą
   Viceministras pasmerkė Krymo aneksiją pateisinantį Rusijos Konstitucinio teismo nutarimą

   Vasario 23 d. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Venecijos komisijos pirmininku prof. dr. Gianni Buquicchio. Susitikimo metu viceministras išreiškė Lietuvos pasiryžimą vykdyti tarptautine teise pagrįstą konstitucinę kontrolę bei vadovautis Venecijos komisijos rekomendacijomis stiprinant pagrindines žmogaus teises ir laisves šalyje.

   Viceministras pabrėžė, kad Rusijos Federacijos Konstitucinio teismo 2014 m. nutarimas, kuriuo buvo pateisinti Rusijos valdžios veiksmai aneksuojant Krymą, yra beprecedentis. „Tai yra grubus tarptautinės teisės pažeidimas, kuriuo Rusijos Federacijos Konstitucinis Teismas atlieka politinį vaidmenį užsienio teritorijų aneksijos procesuose,“ – akcentavo viceministras N. Germanas.

   Naujausias Rusijos Federacijos Konstitucinio teismo nutarimas dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų įgyvendinimo taip pat kelia didelį susirūpinimą, nes šis nutarimas ne tik pažeidžia Rusijos Federacijos įsipareigojimus Europos Žmogaus Teisių Konvencijos atžvilgiu, bet ir iš esmės neatitinka tarptautinės teisės normų. Priimdamas tokius nutarimus, Rusijos Federacijos Konstitucinis teismas neužtikrina pagrindinių konstitucinės teisės apsaugos principų ir nepaiso konstitucinių teismų doktrinos. „Tokia praktika, kurią pasirenka Rusijos Federacijos Konstitucinis teismas, yra neigiamas precedentas, turintis įtakos ir kitų valstybių požiūriui į konstitucinės apsaugos pagrindus, užtikrinant fundamentalias žmogaus teises ir laisves,“ – pabrėžė viceministras N. Germanas.

   1990 m. įkurta Venecijos komisija yra patariamasis Europos Tarybos organas, kurį sudaro nepriklausomi konstitucinės teisės ekspertai. Komisijos pagrindinis uždavinys – patarinėti ir kitaip padėti individualiomis šalimis konstitucinės teisės klausimais, siekiant pagerinti demokratinių institucijų veiklą ir užtikrinti pagrindines žmogaus teises ir laisves. Šiuo metu Venecijos komisiją sudaro visos Europos Tarybos narių ir trylikos kitų pasaulio valstybių atstovai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Minint ketvirtąsias neteisėtos Krymo okupacijos metines, Užsienio reikalų ministerija smerkia prieš ketverius metus prasidėjusią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą, kuri prasidėjo Ukrainos Krymo autonominėje respublikoje, o šiuo metu tebesitęsia rytų Ukrainoje, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas, Jungtinių Tautų Chartiją, Helsinkio baigiamojo akto nuostatas ir 1994 metų Budapešto memorandumą.

   osce.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 7 dieną Vienoje prasidėjusiame kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikime atkreipė dėmesį į nepakankamą pažangą sprendžiant Rusijos agresijos prieš Ukrainą išprovokuotą konfliktą ir ragino ieškoti naujų sprendimų.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata