Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai

Sukurta 2018.12.20 / Atnaujinta 2018.12.20 17:10
   Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai
   Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai

   Gruodžio 20 dieną Vilniuje lankėsi Europos Komisijos (EK) generalinio sekretoriaus pavaduotoja Ilze Juhansone, susitikusi su užsienio reikalų viceministru Albinu Zananavičiumi, Užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Asta Skaisgiryte ir Vyriausybės Europos Sąjungos (ES) komisijos nariais.

   EK atstovės susitikime su užsienio reikalų viceministru A. Zananavičiumi aptartos šiuo metu vykstančios derybos dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos ir Lietuvos prioritetai būsimajame daugiamečiame ES biudžete, esama situacija dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, o taip pat branduolinės energetikos saugumo klausimai.

   Tuo tarpu I. Juhansonės susitikime su Užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Asta Skaisgiryte aptarti ES instituciniai klausimais ir EK ketinimai dėl kvalifikuotos daugumos balsavimo principų, taip pat kovos su dezinformacija veiksmų plano įgyvendinimas, apsikeista nuomonėmis nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo, ES bendradarbiavimo su NATO bei sankcijų Rusijai temomis.

   EK generalinio sekretoriaus pavaduotojos susitikime su Vyriausybės ES komisijos nariais buvo aptarti ateinančių 2019 metų EK darbotvarkės planai, pasirengimas būsimajai strateginei ES darbotvarkei po 2019 metų, o taip pat pasiruošimas Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES. Lietuvos atstovai detaliai pristatė EK pareigūnei Lietuvos interesus derybose dėl 2021-2027 m. ES daugiametės finansinės perspektyvos, diskutavo energetinio saugumo užtikrinimo, vidaus rinkos gilinimo, kovos su dezinformacija, migracijos politikos ir didesnio ES vaidmens pasaulyje temomis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario 13 dieną vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta Užsienio reikalų ministerijos teiktam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Jame – ministerijų siūlymai dėl įstatymų ir kiti teisės aktų, kurie bus keičiami Lietuvoje rengiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

   Europos Sąjunga »
   brexit 1.jpg

   Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vyriausybės pasitarime pristatė priemones, kurių Lietuvos diplomatinė tarnyba ėmėsi siekdama pasirengti artėjančiam galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

   Europos Sąjunga »

   Vasario 4 dieną, 5-ojo Europos Sąjungos ir Arabų šalių lygos ministrų susitikimo Briuselyje metu, užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pabrėžė ES–Arabų šalių lygos bendradarbiavimo svarbą sprendžiant bendrus iššūkius.

   Daugiašaliai santykiai »

   Sausio 31 – vasario 1 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Rumunijos sostinėje Bukarešte.

   Europos Sąjunga »
   tomas_razmus-2952.jpg

   Sausio 21 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo 22-ajame Europos Sąjungos ir Pietryčių Azijos tautų asociacijos (ASEAN) užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje. 

   Europos Sąjunga »

   Sausio 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Posėdžio darbotvarkėje - dezinformacijos, ES ir Arabų Valstybių Lygos bendradarbiavimo bei ES ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos bendradarbiavimo klausimai.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Naujienlaiškio prenumerata