Užsienyje sudarytų CBA įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Sukurta 2014.09.26 / Atnaujinta 2021.04.08 13:23

Užsienyje sudarytos santuokos įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Norint įtraukti užsienyje sudarytą santuoką į apskaitą Lietuvoje, konsulinei įstaigai reikia pateikti šiuos dokumentus:

  • Šveicarijoje (arba kitoje užsienio valstybėje) išduotą santuokos liudijimą, patvirtintą pažyma Apostille su vertimu į lietuvių kalbą;
  • Prašymą užsienio valstybėje sudarytą santuoką įtraukti į apskaitą Lietuvoje. Prašymą pildo ir pasirašo Lietuvos Respublikos pilietis, atvykęs į konsulinę įstaigą,
  • galiojančio asmens dokumento ir sutuoktinio paso kopijas.
  • ištuokos liudijimą arba teismo sprendimo dėl ištuokos išrašą (patvirtintą pažyma Apostille su vertimu į lietuvių kalbą), jei pilietis santuoką sudaro ne pirmą kartą.

Lietuvos Respublikos piliečio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Užsienyje gimusio vaiko, kurio vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis, gimimas turi būti įtrauktas į apskaitą Lietuvoje ir įregistruotas Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigoje, nepriklausomai nuo vaiko pilietybės.

Norint įtraukti užsienyje gimusio vaiko gimimą į apskaitą Lietuvoje, konsulinei įstaigai reikia pateikti šiuos dokumentus:

  • Šveicarijoje (arba kitoje užsienio valstybėje) išduotą vaiko gimimo liudijimą, patvirtintą pažyma Apostille su vertimu į lietuvių kalbą;
  • Prašymą įtraukti į apskaitą vaiko, gimusio užsienio valstybėje, gimimą. Prašymą pildo ir  pasirašo Lietuvos Respublikos pilietis, atvykęs į konsulinę įstaigą;
  • vaiko tėvų asmens dokumentų kopijos;
  • notarine tvarka patvirtintą Pareiškimą dėl tėvystės nustatymo, jeigu vaiko tėvai nėra susituokę, tačiau vaiko tėvas pripažįsta tėvystės teises vaikui (suteikiant vaikui tėvo pavardę). Jeigu vienas iš vaiko tėvų yra užsienietis arba asmuo be pilietybės, jo parašą Pareiškime tvirtina vietos arba užsienio valstybės notaras. Pareiškimą pasirašo vyras, laikantis save vaiko tėvu, taip pat vaiko motina.

Vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje trunka 1-2 mėnesius. Vaiko tėveliams pageidaujant, civilinės metrikacijos skyrius Lietuvoje vaikui gali išduoti Išrašą iš gimimo akto įrašo pagal 1976-09-08 Vienos konvenciją. Prašymo formą rasite čia. Kartu su šiuo prašymu konsulinei įstaigai teikiamas Prašymas dėl dokumentų pareikalavimo, gavimo ir perdavimo. Prašymo formą rasite čia.

Konsulinis mokestis už dokumentų dėl užsienio valstybėse įregistruotų ar patvirtintų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą priėmimą ir perdavimą, taip pat dėl civilinės būklės aktų įrašų pakeitimo, ištaisymo, papildymo, atkūrimo ar anuliavimo – 30 eur.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha