Nelaimės atveju

Sukurta 2014.10.23 / Atnaujinta 2020.11.27 14:01
 • Informacija dėl prekybos žmonėmis ir kitais atvejais
  Nemokama pagalba dėl prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms:
  - Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro el. pašto adresas [email protected]

  Dėl pagalbos prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms reikia skambinti telefonu: +370 5 262 4897.

  Norėtume atkreipti dėmesį, kad Šveicarijoje dėl pagalbos galima kreiptis į Moterų informacijos centrą (Fraueninformationszentrum). Tai organizacija, nemokamai konsultuojanti moteris ne tik dėl pagalbos prekybos žmonėmis ar tapus prostitucijos auka, bet ir įvairiais kitais atvejais - skyrybų, turto ir vaikų dalybų, darbo, apgyvendinimo Šveicarijoje ir grįžimo į Lietuvą klausimais, suteikia pirminę medicininę ir teisinę pagalbą, nukreipia pas kitus specialistus. Garantuojama asmens duomenų apsauga.

  Skambinti ir rašyti lietuvių kalba galima Nomedai Suter: [email protected], tel. +41 76 5113333, interneto svetainė: fiz-info.ch
 • Informacija dėl teisinių paslaugų Šveicarijoje (su lietuvių kalbos galimybe)
  MCE teisininkų biuras įsikūręs 2002 m., turi 35 darbuotojus. MCE teisininkų biurus galite surasti Lozanoje, Ciuriche ir kituose miestuose.

  Teikiamos paslaugos: konsultavimas, tarpininkavimas, derybos. Pagalba sprendžiant įvairius teisinius klausimus teismuose ir arbitražo posėdžiuose.

  Veiklos sritys: sutarčių teisės klausimai, komercinis pardavimas, tarpininkavimas nekilnojamojo turto ir gamybos srityje, įmonių sutarčių teisė, sutarčių teisė architektūros srityje, leidybos sutarčių teisė, įgaliojimų bei licencijų sutarčių teisė, civilinės atsakomybės, bendrovių teisė, bankininkystės teisė, draudimo teisė, sporto teisė, autorių teisės, medicinos teisė, užsienio valstybių piliečių leidimo gyventi išdavimas, statybos teisė, nuosavybės teisė, ekonominė, baudžiamoji teisė.
  Kalbos: prancūzų, anglų, vokiečių, italų, rusų ir lietuvių.

  Daugiau informacijos rasite čia.
 • Ką daryti praradus pasą Šveicarijoje?
  Jei esate laikinai atvykę į Šveicariją ir praradote Lietuvos Respublikos pasą:
  - kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie paso praradimą,
  - prašykite, kad policija Jums išduotų atitinkamą pažymą apie paso praradimo fakto užregistravimą (to nepadarius rizikuojate, kad rutininės dokumentų kontrolės metu galite būti sulaikytas (-a) ir deportuotas (-a) iš Šveicarijos).

  Atvykite į konsulatą, turėdami policijos pažymą ir 2 pasui skirtas nuotraukas. Konsulinis mokestis už Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą – 25 eur. Konsulinė registracija.
  Daugiau informacijos apie Jums išduodamą asmens grįžimo pažymėjimą rasite čia.
 • Ką daryti praradus vairuotojo pažymėjimą arba transporto priemonės registracijos liudijimą?
  Jeigu būdami Šveicarijoje praradote Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą:
  - kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie dokumento praradimą,
  - prašykite, kad policija Jums išduotų atitinkamą pažymą apie dokumento praradimo fakto užregistravimą,
  - jeigu yra galimybė, kad automobilį vairuotų kitas žmogus, galite vykti tiesiai į Lietuvą, jei ne, atvykite į konsulatą ir kreipkitės dėl atitinkamos konsulinės pažymos išdavimo.

  Konsulinis mokestis už pažymos išdavimą – 30 EUR.

  Jeigu būdami Šveicarijoje praradote Lietuvoje išduotą transporto priemonės registravimo liudijimą:
  - kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie atitinkamo dokumento praradimą,
  - prašykite, kad policija Jums išduotų atitinkamą pažymą apie dokumento praradimo fakto užregistravimą,
  - atvykite darbo dienomis į konsulatą ir kreipkitės dėl atitinkamos konsulinės pažymos išdavimo.

  Konsulinis mokestis už pažymos išdavimą – 30 EUR.
 • Kaip pervesti pinigus iš Lietuvos?
  Western Union yra tarptautinė kompanija, padedanti persiųsti grynuosius pinigus į daugiau kaip 200 pasaulio valstybių. Kompiuterių tinklais perlaida persiunčiama per keliolika minučių.

  Lietuvoje Western Union pinigų perlaidas priima pašto ir bankų skyriai. Sąrašą galima rasti čia. Įmokant pinigus, nurodomas gavėjo vardas ir pavardė (lotyniškais rašmenimis vardininko linksniu pagal pasą), siuntėjo vardas ir pavardė, ir į kurią valstybę (Šveicariją) siunčiama perlaida. Perlaidai suteikiamas unikalus perlaidos numeris. Daugiau informacijos apie Western Union piniginių perlaidų paslaugas rasite čia.

  Šveicarijoje pinigai atsiimami pas Western Union atstovą pašto skyriuje. Atsiimant perlaidą, reikia pateikti asmens dokumentą ir nurodyti šiuos duomenis: savo vardą ir pavardę, adresą, siuntėjo vardą ir pavardę, perlaidos numerį (nebūtina, tačiau rekomenduojama).

Naujienlaiškio prenumerata