Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Dėl kelionių į Šveicariją

Sukurta 2021.05.31 / Atnaujinta 2021.05.31 10:29

Iš rizikos šalių į Šveicariją atvykusiems piliečiams taikoma 10 dienų saviizoliacija ir reikalavimas pateikti ne ilgiau, kaip 72 val. galiojantį neigiamą COVID-19 PCR-testą. Lietuva įtraukta į COVID-19 rizikos šalių sąrašą.

Nuo gegužės 31 d. pildyti keliautojo anketą, pateikti neigiamą COVID-19 testą ir saviizoliuotis nereikia asmenims, persirgusiems COVID-19 liga arba pilnai pasiskiepijuiems viena iš Europos vaistų agentūros (EVA) arba Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pripažinta vakcina ir galintiems Šveicarijos pasienio tarnybai pateikti tai įrodančius sertifikatus ar kitus dokumentus, galiojančius 6 mėn.

Visiems kitiems Į Šveicariją atvykstantiems asmenims reikia pateikti ne ilgiau, kaip 72 val. galiojantį neigiamą COVID-19 PCR-testą ir QR-kodą. Šis reikalavimas galioja visiems lėktuvu į Šveicariją vykstantiems asmenims, turintiems COVID-19 testu pasirūpinti prieš įlaipinimą į skrydį. Atvykstantiems į Šveicariją traukiniu ar automobiliu privaloma pateikti neigiamą COVID-19 testą tuo atveju, jeigu keliaujantis asmuo per paskutines 10 dienų lankėsi rizikos šalyje. Visiems keliautojams, atvykstantiems į Šveicariją, privaloma užpildyti elektroninę keliautojo formą https://swissplf.admin.ch/formular ir nurodyti saviizoliacijos vietą. Atvykusieji į Šveicariją iš rizikos šalių privalo užsiregistruoti atitinkamo Šveicarijos kantono sveikatos priežiūros tarnybos tinklapyje. 10 dienų saviizoliacija gaii būti sutrumpinta iki 7 dienų, atitinkamai Šveicarijos kantono sveikatos priežiūros tarnybai pateikus neigiamą COVID-19 testą ir gavus minėtos tarnybos leidimą baigti saviizoliaciją.

Aktualus rizikos šalių sąrašas ir svarbiausia informacija apie Šveicarijoje taikomas karantino sąlygas, jų galiojimą ar lengvinimą, taikomus reikalavimus keliaujantiems teikiama Šveicarijos Visuomenės sveikatos federalinės valdybos (Swiss Federal Office of Public Health) tinklapyje:

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov.html

(anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis)

Papildoma informacija apie karantino lengvinimo etapus ir atvykimą į Šveicariją teikiama bendrame Šveicarijos valstybės institucijų tinklapyje www.ch.ch (anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis)

Naujienlaiškio prenumerata