Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Nuotrauka1.jpg

Birželio 25 d., Lozanoje, Ženevos ežero pakrantėje esančiame Bourget parke, prie vaizdingos de Vidy promenados vyko tradicinė lietuviška Joninių šventė.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Dėl kelionių į Šveicariją Įkelta2022.06.14

Prieš kelionę į Šveicariją rekomenduojame Šveicarijos federalinės Visuomenės sveikatos tarnybos (Swiss Federal Office of Public Health) tinklapyje atidžiai susipažinti su nuolat atnaujinama informacija keliautojams: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html  

Į Šveicariją visų rūšių transporto priemonėmis atvykstantiems keliautojams nereikia pateikti persirgimą COVID-19 liga ar pasiskiepijimą nuo COVID-19 ligos įrodančių dokumentų (sertifikatų), neigiamo PGR-testo ar greitojo antigenų testo, taip pat nereikia pildyti elektroninės keliautojo anketos. Nuo balandžio 1 d. šalyje panaikinta prievolė dėvėti kaukes viešajame transporte ir sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat nelieka reikalavimo izoliuotis COVID-19 liga susirgusiems asmenims.

Papildoma informacija apie karantino lengvinimo etapus ir atvykimą į Šveicariją taip pat teikiama bendrame Šveicarijos valstybės institucijų tinklapyje www.ch.ch (anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje »

Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje »
Family foto.jpg

Ciuriche iškilmingai paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje »
Gyvenančių užsienyje Lietuvos Respublikos piliečių pareigos.png

Visus šaukiamojo amžiaus asmenis, gyvenačius Šveicarijoje, kviečiame susipažinti su Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skelbiama infomacija apie Lietuvos Respublikos piliečių prievolę karinei tarnybai.

NATO ir tarptautinis saugumas » Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje »
Bernas 1.jpg

Gruodžio 4 d., Berne vyko tradicinė lietuviška Advento šventė.

Šventės metu buvo puošiama eglutė, skambėjo kalėdinės melodijos, veikė vaikų ir tėvelių kūrybinės dirbtuvėlės, laukė didelis vaišių stalas su tradiciniais lietuviškais patiekalais, vyko Ciuricho lituanistinio darželio-mokyklėlės „Pagrandukas“ vaikų spektaklis „Pirštinė“. Šventėje dalyvavusius vaikučius aplankė visų laukiamas Kalėdų senelis. Į šventę gausiai susirinkusius svečius sveikino ir programą vedė Šveicarijos Lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen, sveikinimo žodį šventės dalyviams taip pat tarė Lietuvos konsulas Ženevoje Eduardas Petkevičius.

Šventėje dalyvavę svečiai buvo kviečiami dalyvauti kalėdinėje labdaros akcijoje „Ištiesk gerumo ranką“ ir prisidėti aukojant lėšas Lietuvoje gyvenančiam ir tris mažus vaikus auginančiam vienišam tėvui. Paaukotas lėšas numatoma skirti šios šeimos kasdienės buities palengvinimui.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje »
93068_f3e7f94118b92bf1632dee0d748e7c86.jpg

Laikantis koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijos priemonių, konsulato lankytojai aptarnaujami, jeigu jie atvyksta į konsulatą su apsauginėmis veido priemonėmis – dėvėdami respiratorių arba apsauginę kaukę, neturėdami karščiavimo ar peršalimo simptomų. Konsulato lankytojams rekomenduojama atvykti pilnai pasiskiepijusiems nuo COVID-19 ligos.

Konsulato banko sąskaitos rekvizitai išankstiniams pavedimams už konsulines paslaugas:

Konsulat der Republik Litauen, IBAN: CH49 0027 9279 2981 8201 A, UBS Bank Switzerland AG.

Atvykimas į konsulatą galimas tik iš anksto užsiregistravus telefonu: 022 748 2488 (skambinti konsultavimo telefonu laiku pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais, nuo 13.00 iki 16.00 val.).

Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje »
Mokyklėlė Ženevoje.jpg

Rugsėjo 18 d. savo veiklą Ženevoje pradėjo lituanistinė mokyklėlė „Bitutės“. Mokyklėlės atidarymo proga joje lankėsi konsulas Ženevoje Eduardas Petkevičius. Lituanistinės mokyklėlės vadovei, mokytojai Aušrai Klimantavičiūtei Liu konsulas padėkojo už gražią inciatyvą įkurti mokyklėlę Šveicarijos Ženevos kantone ir jo apylinkėse gyvenantiems vaikams, linkėjo mokytojai daug kantrybės ir neblėstančios energijos dirbant su vaikais, skatinant juos mokytis lietuvių kalbos, pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą, tradicijas ir papročius, puoselėti lietuvybę ir meilę Lietuvai.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Šveicarijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha