Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Kinija5.jpg

Sausio 27 dieną Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Ginčų sprendimo tarybos posėdyje pritarta Europos Sąjungos (ES) prašymui įsteigti arbitrų kolegiją dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir visai ES. Arbitrų kolegijos steigimas yra antrasis PPO bylinėjimosi proceso etapas, kurio metu trys nepriklausomi prekybos teisės ekspertai įvertina, ar PPO narės taikomos priemonės atitinka PPO teisės normas.

Ministerijos naujienos » Naujienos »
1.jpg

Sausio 27–29 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2023“ Lietuvos užsienio reikalų ministerija pristato mobiliąją programėlę Keliauk saugiai.

Ministerijos naujienos »
WEB BANERIS KARUSELĖ TITULINIS PSL 1040x540.jpg

Sausio 27 dieną kartu su visu pasauliu minėdami Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, reiškiame nuoširdžią pagarbą milijonams žydų, kurie neteko savo gyvybių per Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais. Tarp jų ir dviem šimtams tūkstančių Lietuvos  piliečių.

Naujienos »
Vilnius-Tughlaqabad Contemporaries Walk_Delhi_2.jpg

Sausio 25 dieną Lietuvos ambasada Indijoje su draugais ir partneriais minėjo Lietuvos sostinės Vilniaus 700-ųjų metų jubiliejaus šventę. Šia proga bendradarbiai ir kolegos  buvo pakviesti ne tik į istorinį pasivaikščiojimą po Tuglakabadą, 3-ąjį istorinį Delio miestą, Vilniaus amžininką, bet ir į įsivaizduojamą pasivaikščiojimą po Vilnių, esantį už 5000 kilometrų.

Atstovybių naujienos »
1.jpg

Sausio 27 dieną Fukujamos mieste Japonijoje (Hirošimos prefektūra) Lietuvos Respublikos ambasados Japonijoje ir Lietuvos generalinio garbės konsulo Fukujamoje Shigehiro Komaru iniciatyva surengtas atminimo renginys, skirtas paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

Atstovybių naujienos »
Diasporos pritraukimas i darbo rinka_bendra.jpg

Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas sausio 26 dieną dalyvavo Lietuvos Respublikos (LR) Seime vykusioje diskusijoje „Lietuvos diasporos pritraukimas į Lietuvos darbo rinką“, kurią organizavo Seimo narė, LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė. Renginyje taip pat dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Užimtumo tarnybos, Lietuvos verslo ir darbdavių organizacijų, Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ atstovai.

Naujienos »
IMG_8925.jpg

Sausio 25 dieną, švenčiant Vilniaus 700 metų jubiliejų, Lietuvos ambasadoje Londone surengtas nuotraukų parodos „Virtualioji istorija. Senosios Lietuvos sostinės“ atidarymas ir pianisto Rimanto Vingro koncertas. Pianistas atliko F. Šopeno, J. S. Bacho, M. K. Čiurlionio ir kitų žymių kompozitorių kūrinius.

Atstovybių naujienos »
3.jpg

Sausio 25 d. Strasbūre Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos žiemos sesijos paraštėse įvyko Liublino trikampio šalių (Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos) bendros ataskaitos apie Rusijos dezinformaciją pristatymas. Renginyje dalyvavo trijų šalių delegacijų Europos Tarybos Parlamentinėje asamblėjoje pirmininkai, ataskaitos autoriai, Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos, Nuolatinių Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos atstovybių prie Europos Tarybos atstovai, kitų šalių parlamentarai.

Naujienos »
DSC_3069.jpg

Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atsisveikino su kadenciją baigiančiu Turkijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Gökhan Turan.  

Užsienio reikalų ministro veikla »

Sausio 24 dieną JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu, ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Kartu su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis susitikime aptarta būtinybė tiekti įrangą dėl Rusijos atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos sistemos atstatymui ir sustiprinimui.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
GP1.jpeg

Sausio 21 dieną Ukrainos muziejuje „Kyjivo tvirtovė“ Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas dalyvavo 1863–1864 m. sukilimo 160-ųjų metinių minėjimo renginyje. Minėjime taip pat dalyvavo Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministras Oleksandr Tkachenko, Ukrainos užsienio reikalų viceministras Yevgen Perebyinis ir Lenkijos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Bartosz Cichocki, į renginį atvyko gausus būrys žiniasklaidos atstovų.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_3014.jpg

Sausio 23 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė atsisveikino su kadenciją baigiančiu Slovakijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Ladislav Babčan.

Naujienos »
Ministras G. Landsbergis su NATO Generaliniu sekretoriumi J. Stoltenbergu aptars NATO viršūnių susitikimą Vilniuje.ANONSAS.png

Sausio 24 dieną užsienio reikalų ministras NATO būstinėje susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Susitikimo tikslas – aptarti NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, kuris vyks liepos 11-12 d.

NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »
Ministras G. Landsbergis dalyvauja URT (1).jpg

Sausio 23 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
gabr.png

Sausio 23 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei situaciją Sahelio ir Vakarų Afrikos pakrančių valstybėse. Ministrai taip pat aptars aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, Irane, Venesueloje, Etiopijoje, Juodkalnijoje ir Afganistane.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
Daugiau naujienų