Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

ES pirmininkaujančioje Prancūzijoje aptarta parama Ukrainai

Sukurta 2022.02.15 / Atnaujinta 2022.02.15 19:12
   ES pirmininkaujančioje Prancūzijoje aptarta parama Ukrainai
   ES pirmininkaujančioje Prancūzijoje aptarta parama Ukrainai
   ES pirmininkaujančioje Prancūzijoje aptarta parama Ukrainai
   ES pirmininkaujančioje Prancūzijoje aptarta parama Ukrainai

   Vasario 15 dieną vykusiuose susitikimuose Paryžiuje viceministras Arnoldas Pranckevičius aptarė Europos paramą Ukrainai ir bendrus ES veiksmus Rusijos agresijos akivaizdoje.

   Susitikimuose su Prancūzijos prezidento patarėju Europos reikalams Alexandru Adamu bei Nacionalinės Asamblėjos Europos reikalų komiteto vicepirmininku Pierre Alexandre Anglade aptarti aktualiausi šiandienos iššūkiai Europai, pirmiausia – Rusijos karinės agresijos grėsmė ir Europos laikysena šios krizės akivaizdoje. Viceministras pažymėjo, kad Lietuvoje atidžiai stebimos ir vertinamos ES pirmininkaujančios Prancūzijos deeskalacijos pastangos bei ES vienybės mobilizavimas.

   A. Pranckevičius pabrėžė, kad šias pastangas turėtų nuosekliai lydėti įtikinamos atgrasymo priemonės ir konkreti visokeriopa Europos parama Ukrainai, ypač atsižvelgiant į Rusijos grėsmės sukeltą žalą Ukrainos ekonomikai.

   Susitikime su EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Ulrik Vestergaard Knudsen viceministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos siūlymą įsteigti EBPO biurą Kijeve, akcentuodamas, kad šiame geopolitiniame kontekste būtina išlaikyti ir stiprinti EBPO pagalbą Ukrainai, ypač tęsiant ambicingas struktūrines reformas. Biuro įsteigimas padėtų EBPO pakylėti bendradarbiavimą su Ukraina į naują lygį ir teikti ne tik reformų rekomendacijas, bet ir konkrečią pagalbą, kaip jas įgyvendinti. Sutarta, kad sekretoriatas parengs detalų dokumentą, atspindintį visas turinio ir technines biuro steigimo aplinkybes.

   Viceministras taip pat susitiko su keliais Prancūzijos žurnalistais ir užsienio politikos ekspertais, su kuriais pasikeitė įžvalgomis apie Rusijos krizės eskalacijos eigą, Kinijos ekonominį spaudimą Europai ir karinės operacijos Sahelyje perspektyvas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Random 1.jpg

   Vasario 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeiliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu ministrai sutarė dėl skubaus papildomos ES paramos paketo Ukrainai, besitęsiančios Rusijos karinės invazijos akivaizdoje. Ministrai taip pat aptarė būdus, kaip stiprinti Ukrainos ekonominį ir karinį atsparumą ir kaip sustiprinti – plėsti ES sankcijas Rusijai.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) atkreipia dėmesį į vakar, 2022 metų vasario 25 dieną, Europos Sąjungos (ES) įvestas papildomas ribojamąsias priemones, susijusias su Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą. Papildomai buvo įvesti šie ribojimai:

   Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   026 Ukrainos palaikymo renginys.JPG

   Vasario 26 dieną, Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dienos aštuntųjų metinių proga, Rusijai vykdant naują plataus masto agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratinę Ukrainą, Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos veiksmus ir tolesnį Ukrainos suvereniteto, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pažeidinėjimą ir reikalauja nedelsiant nutraukti karinius veiksmus bei išvesti Rusijos kariuomenę iš suverenios Ukrainos teritorijos.

   Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
   Kai nėra kokio vizualo pranešimui (1020 × 700 px) (1200 × 643 px)(1).png

   Dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių Užsienio reikalų ministerija primygtinai ragina Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies. Taip pat primename, kad šiuo metu galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją.

   Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »