Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ES užsienio reikalų ministrai aptars saugumo situaciją Europoje

Sukurta 2022.01.23 / Atnaujinta 2022.01.23 14:06
  ES užsienio reikalų ministrai aptars saugumo situaciją Europoje

  Sausio 24 dieną Briuselyje, Belgijoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje (URT), kurioje numatoma aptarti saugumo situaciją Europoje. ES užsienio reikalų ministrai bendrus tolesnius veiksmus pirmadienį taip pat aptars ir su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.

  „Praėjusią savaitę buvo kalbamasi su Rusija tiek NATO, tiek ESBO bei kituose formatuose, tačiau apčiuopiamų rezultatų šie susitikimai nedavė. Įtampą didiną ir Rusijos karių dislokavimas Baltarusijoje bei planuojamos bendros karinės pratybos. ES ir mūsų transatlantiniai partneriai ir toliau privalome išlikti vieningi, teikti paramą Ukrainai, patiriančiai vis didėjančią Rusijos agresiją ir spaudimą, ir būti pasirengę tolesnei situacijos eskalacijai“, – sakė ministras, prieš išvykdamas į susitikimą Briuselyje.

  Pirmadienį URT ministrai taip pat aptars iššūkius, kylančius siekiant politinio stabilumo Libijoje ir Sirijoje, situaciją Malyje ir Sudane, bei ES Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją. Susitikimo metu taip pat bus diskutuojama apie ES įsitraukimą ir paramą Libijos paliaubų susitarimo įgyvendinimui, rinkimų procesui, įskaitant techninės pagalbos teikimą ir rinkimų stebėjimo misijos siuntimą, o taip pat ir užsienio kovotojų ir samdinių atitraukimui. Ministrai aptars situaciją Sirijoje ir ES veiksmus ankstyvojo atsigavimo klausimu, o taip pat diskutuos dėl blogėjančios situacijos Malyje ir išorės samdinių dislokavimo šalyje bei ES tolesnio politinio įsitraukimo.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Random 1.jpg

  Vasario 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeiliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu ministrai sutarė dėl skubaus papildomos ES paramos paketo Ukrainai, besitęsiančios Rusijos karinės invazijos akivaizdoje. Ministrai taip pat aptarė būdus, kaip stiprinti Ukrainos ekonominį ir karinį atsparumą ir kaip sustiprinti – plėsti ES sankcijas Rusijai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  1.jpg

  Vasario 15 dieną vykusiuose susitikimuose Paryžiuje viceministras Arnoldas Pranckevičius aptarė Europos paramą Ukrainai ir bendrus ES veiksmus Rusijos agresijos akivaizdoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  G. Landsbergis URT 1 (2).jpg

  Sausio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kur ES užsienio reikalų ministrai tęsė sausio 13-14 dienomis Breste, Prancūzijoje, vykusiame neformaliame susitikime (Gymnich) pradėtas diskusijas dėl saugumo situacijos Europoje. Ministrai nuotoliniu būdu situaciją aptarė ir su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  vcm plenarinė.PNG

  Sausio 22 dieną viceministras Arnoldas Pranckevičius Strasbūre, Prancūzijoje, dalyvauja Konferencijos dėl Europos ateities plenarinėje sesijoje. Joje aptariamos Europos Sąjungos (ES) piliečių ir nacionalinių forumų metu europiečių pateiktos idėjos demokratijos, vertybių, saugumo, klimato kaitos, sveikatos apsaugos temomis.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »