Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ESBO konferencijoje pasmerkta karą prieš Ukrainą vykdanti Rusija

Sukurta 2022.06.29 / Atnaujinta 2022.06.29 17:18
   ESBO konferencijoje pasmerkta karą prieš Ukrainą vykdanti Rusija
   ESBO konferencijoje pasmerkta karą prieš Ukrainą vykdanti Rusija

   Birželio 28-29 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas nuotoliniu būdu dalyvavo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Metinėje saugumo peržiūros konferencijoje, skirtoje Rusijos vykdomam karui prieš Ukrainą.

   „Rusija, padedama Baltarusijos, užpuolė ir kariauja su taikia ir demokratiška Ukraina. Su neįsivaizduojamu brutalumu ir žiaurumu Rusijos kariškiai siekia sulyginti su žeme Ukrainos miestus ir kaimus, tikslingai kankindami, prievartaudami ir žudydami tūkstančius nekaltų civilių, įskaitant vaikus. Buča, Borodianka, Irpenis, Kramatorskas, Mariupolis – tik keli pavyzdžiai. Tarptautinės demokratinės bendruomenės pareiga yra nutraukti šiuos žiaurumus, ištirti karo nusikaltimus ir patraukti atsakingus asmenis atsakomybėn, įskaitant specialųjį tribunolą“, - konferencijos metu teigė viceministras.

   E. Meilūnas akcentavo, kad būtina toliau teikti besąlyginę ir nuolatinę politinę, ekonominę, humanitarinę ir karinę paramą Ukrainai, siekti, kad būtų atblokuoti Ukrainos uostai ir būtų užtikrintas grūdų transportavimas.

   Viceministras taip pat pabrėžė, kad savo destruktyviais veiksmais tarptautinę saugumo architektūrą Rusija griovė ir savo įsipareigojimus pažeidinėjo dar prieš šių metų vasario 24-ąją, nesilaikydama visų ESBO šalių sutartų ginklų kontrolės instrumentų, naudodama uždraustus cheminius ginklus, pažeisdama Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos teritorinį vientisumą, vykdydama kibernetines ir kitas hibridines atakas, tikslingai  perrašydama istoriją ir skleisdama dezinformaciją.

   Metinė saugumo peržiūros konferencija yra pagrindinis ESBO renginys politiniais ir karinio saugumo klausimais, skirtas aptarti aktualius regioninio saugumo iššūkius.