Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Lietuva solidarizuojasi ir yra pasirengusi padėti Čekijai

Sukurta 2021.04.21 / Atnaujinta 2021.04.21 15:07

Balandžio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu.

Čekijos ambasadorius pristatė situaciją dėl neteisėta veikla užsiėmusių Rusijos ambasados darbuotojų išsiuntimo iš šalies, dėkojo už Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalių išreikštą paramą ir solidarumą, informavo apie galimus tolesnius Čekijos vyriausybės veiksmus.

Ministras G. Landsbergis dar kartą išreiškė visišką paramą ir solidarumą Čekijai, išsiuntusiai 18 diplomato statusu prisidengusių Rusijos šnipų ir pažadėjo Lietuvos pagalbą Čekijos ambasadai Maskvoje bei galimybę svarstyti kitus solidarumo veiksmus.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Riga StratCom 2.jpg

Gegužės 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo NATO Strateginės komunikacijos kompetencijų centro, įsikūrusio Rygoje (Latvija), renginyje „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“, kurio metu skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_2893.JPG

Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Šiandien, balandžio 28 dieną, į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos atstovybės Maskvoje vadovas Eitvydas Bajarūnas, kuriam buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės darbuotojų – diplomato ir valstybės tarnautojo – išsiuntimo. Ambasadorius buvo informuotas, jog šis Rusijos Federacijos žingsnis yra atsakas į oficialiojo Vilniaus veiksmus, kai praėjusį penktadienį du Rusijos ambasados Vilniuje darbuotojai buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje dėl jų veiklos nesuderinamos su diplomato statusu, nurodant jiems išvykti iš Lietuvos per 7 dienas.

Dvišaliai santykiai »
DSC_8525.jpg

Balandžio 26 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Čekijos kolega Jakubu Kulháneku. Pokalbio metu trys Baltijos šalys dar kartą patvirtino visišką solidarumą su Čekija

Šiandien, balandžio 23 dieną, į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

Konsulinės naujienos »
Foto spaudai.jpg

Balandžio 20-21 dienomis Hagoje (Nyderlandai) vyksta Cheminio ginklo konvencijos Valstybių narių konferencijos 25-oji sesija, kurioje aptariami cheminio ginklo panaudojimo atvejai Sirijoje ir Rusijoje bei kiti klausimai.

Atstovybių naujienos »