Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Grenoblyje surengtas Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 – pristatymas

Sukurta 2022.04.01 / Atnaujinta 2022.04.01 15:08
   Grenoblyje surengtas Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 – pristatymas
   Grenoblyje surengtas Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 – pristatymas

   Gegužės 31 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi nuo 1997 metų su Kaunu susigiminiavusiame Grenoblyje, kur dalyvavo Kauno – Europos kultūros sostinės 2022 – pristatyme.

   Grenoblyje, kuris šiais metais yra Europos žalioji sostinė, atidaryta trijų lietuvių tekstilininkių, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tekstilės katedros dėstytojų – Laimos Oržekauskienės-Ore, Monikos Žaltauskaitės Grašienės ir Linos Jonikės – paroda „PHO-TEX Vol. 3“.

   „Unikalu, jog Kaunas ir Grenoblis – du susigiminiavę miestai – šiais metais tapo visos Europos sostinėmis. Kultūra ir ekologija turi daugybę sąlyčio taškų – tai įrodo ir šiandienos Kauno paroda, kur susilieja tradicija ir modernumas, menas ir gamta, tekstilė ir fotografija“, – savo kalboje pažymėjo Lietuvos ambasadorius N. Aleksiejūnas.

   Vizito metu ambasadorius susitiko su Grenoblio meru Éricu Piolle, vicemeru Emanueliu Carrozu, Grenoblio – Kauno miestų susigiminiavimo komiteto prezidente Renée Auzimouru, su kuriais aptarė šiais metais vykstančius Kauno – Grenoblio renginius, tolimesnius bendradarbiavimo planus ir karą Ukrainoje.

   Balandžio mėnesį Grenoblio gyventojų ir šio miesto svečių laukia dar du Lietuvai skirti renginiai. Balandžio 14 dieną Grenoblio sinematekoje bus rodomi Alfonso ir Jono Mekų filmai „Keliaujant namo“ ir „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ minint garsaus lietuvių kilmės avangardinio kino režisieriaus Jono Meko gimimo šimtmetį. Balandžio 15 dieną kino gerbėjus pakvies jaunosios kartos lietuvių režisieriaus Karolio Kaupinio filmas ,,Nova Lituania“ dalyvaujant pačiam filmo kūrėjui. Filmų peržiūros organizuojamos Grenoblio sinematekos bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Prancūzijoje ir Lietuvos kultūros institutu.