Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinių santykių šimtmečio šventėje

Sukurta 2022.08.01 / Atnaujinta 2022.08.01 15:14
    Kviečiame dalyvauti Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinių santykių šimtmečio šventėje

    Rugpjūčio 2 dieną Vilniuje, Vašingtono aikštėje, vyks Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) diplomatinių santykių šimtmečio šventė. Ši šventė skirta padėkoti mūsų sąjungininkei JAV, niekada nepripažinusiai Baltijos šalių okupacijos ir visada rėmusiai Lietuvą kovoje už laisvę ir integraciją į NATO.

    Renginys prasidės 17 val. Lietuvos ir JAV vėliavų pagerbimo ir himnų ceremonija. Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, JAV ambasadorius Robertas S. Gilchristas, Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris. Renginio metu Lietuvos kariuomenės orkestras atliks pramoginę programą, gros grupė „Orgen roll band“. Prieš oficialią renginio pradžią, nuo 16 val. svečiai turės galimybę išbandyti savo jėgas krepšinio kamuolio mėtymo rungtyje bei beisbolo aikštelėse. Šventės svečių taip pat lauks JAV ambasados paruoštas žinių konkursas apie JAV, dvišalių santykių istoriją ir šalis siejančius asmenis. Besidomintys karyba taip pat turės progą pabendrauti su JAV Civilinių reikalų bataliono kariais, kurie suteiks progą išbandyti JAV karių ekipuotę bei atsakys į klausimus.

    Šventę organizuoja Užsienio reikalų ministerija, JAV ambasada Lietuvoje, Krašto apsaugos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė.