Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Birželio 24-26 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Austrijos kolega Alexanderu Schallenbergu ir Rumunijos diplomatijos vadovu Bogdanu Aurescu viešės Pietų Kaukaze. Trijų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrų vizitas į Azerbaidžaną, Armėniją ir Sakartvelą rengiamas ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai ir Europos Komisijos vicepirmininko Josepo Borrellio pavedimu. Dėl šio vizito susitarta gegužės 27 dieną Lisabonoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų (Gymnich) susitikime, kurio metu, be kita ko, diskutuota apie įšaldytus konfliktus ES Rytų kaimynystėje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
WEB BANERIS KARUSELĖ TITULINIS PSL 1020x540(6).png

Birželio 17-18 dienomis Užsienio reikalų ministerija rengia neformalų Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertų „Vidurvasario sniego susitikimą“ (angl. Midsummer Snow Meeting), kuriame bus aptariami transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos.

Ministerijos naujienos »
FT mano europa.png

Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, kviečia studentus dalyvauti ministerijos organizuojamame konkurse „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“. Konkurso nugalėtojams bus skiriami piniginiai prizai.

Ministerijos naujienos »

Užsienio reikalų ministerija reiškia griežtą protestą dėl beprecedenčio diplomatinį paštą gabenusio Lietuvos Respublikos automobilio sulaikymo prie Lietuvos-Baltarusijos valstybinės sienos. 

Ministerijos naujienos »
DSC_6359.jpg

Birželio 3 dieną vyko Europos Sąjungos (ES) valstybių narių Užsienio reikalų ministerijų (URM) generalinių sekretorių nuotolinis sutikimas, skirtas artėjančiam Slovėnijos pirmininkavimui ES tarybai bei svarbiausiems artimiausio pusmečio ES planams aptarti.

Ministerijos naujienos »

Birželio 3-4 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Kopenhagoje (Danija), kur kartu su Estijos, Latvijos ir Danijos kolegomis dalyvaus Danijos ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir jų atkūrimo 30-mečiui paminėti skirtoje konferencijoje.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_2806.jpg

Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vilniuje viešinčiais JAV senatoriais Cynthia Jeanne Shaheen, Robertu Portmanu ir Christopheriu Scottu Murphy‘u.

Ministerijos naujienos »
DSC_1345.jpg

Gegužės 27 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su „Reporteriai be sienų“ sekretoriato generaliniu direktoriumi Christophe‘u Deloire‘u ir aptarė tarptautines žiniasklaidos laisvės bei žurnalistų saugumo stiprinimo galimybes. Taip pat buvo aptartos būsimos tarptautinės iniciatyvos žurnalistų apsaugos srityje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai kelia didelį nerimą pastarosiomis savaitėmis susiklosčiusi padėtis ties Armėnijos ir Azerbaidžano siena. Esame susirūpinę dėl pranešimų apie tarp abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų atstovų vykusius susidūrimus, sukėlusius pavojų tiek karių, tiek civilių gyvybėms. Kviečiame abi puses deeskaluoti situaciją, atitraukti karius.  Susitarimas dėl valstybių sienų delimitavimo ir demarkavimo gali būti pasiektas tik taikiu keliu prie derybų stalo, o ne telkiant karius pasienyje. Toliau atidžiai stebime situaciją ir manome, kad žingsniai link deeskalacijos prisidėtų prie Armėnijos ir Azerbaidžano pasitikėjimo stiprinimo bei konflikto sprendimo.

Ministerijos naujienos »
sspg-kanclere.jpg

Gegužės 24 dieną vyko nuotolinis Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir Lietuvos universitetų atstovų susitikimas - diskusija, skirta ministerijos ir universitetų sistemingam bendradarbiavimui stiprinti. Užsienio reikalų ministrą susitikime atstovavo ir jo vardu kalbėjo viceministras Arnoldas Pranckevičius, diskusiją moderavo ministerijos kanclerė Inga Černiuk.

Ministerijos naujienos »

Gegužės 23 dienos vėlų vakarą įvyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojo Europos reikalams Phil Reeker pokalbis dėl priverstinio reisu Atėnai-Vilnius skridusio civilinio orlaivio nutupdymo Minske.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

Gegužės 23 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalis, kviesdama pavojingą incidentą dėl iš Atėnų į Vilnių skridusio „Ryanair“ kompanijos keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo Minske aptarti rytoj Europos Vadovų Tarybos metu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »

Gegužės 23 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Baltarusijos ambasados Vilniuje atstovas dėl Baltarusijos sostinėje Minske priversto nusileisti „Ryanair“ kompanijos keleivinio lėktuvo, kuris skrido iš Atėnų (Graikijos) į Vilnių. Lėktuvą lydėjo du Baltarusijos kariniai orlaiviai, kurie jį nukreipė į Minsko oro uostą.

Ministerijos naujienos »
Untitled design(1).png

Reiškiame gilią užuojautą dėl ilgamečio Lietuvos Respublikos diplomato, ambasadoriaus Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) Edmino Bagdono mirties. Po sunkios ligos ambasadorius mirė, eidamas 57-uosius gyvenimo metus.

Ministerijos naujienos »
DSC_1180.jpg

Gegužės 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kelias į Vilnių: artėjančios Ukrainos reformų konferencijos prioritetai“ („The Road To Vilnius: Priorities Toward The Next Ukraine Reform Conference 2021“). Ši Lietuvos ir Ukrainos kartu su JAV Germano Maršalo fondu surengta nuotolinė diskusija yra viena iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų 4-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų