Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Trijų jūrų iniciatyvos verslo forume Rygoje pagrindinis dėmesys skirtas Ukrainai, regiono ekonomikai, verslui ir saugaus infrastruktūros junglumo vystymui

Sukurta 2022.06.21 / Atnaujinta 2022.06.22 08:03
  Trijų jūrų iniciatyvos verslo forume Rygoje pagrindinis dėmesys skirtas Ukrainai, regiono ekonomikai, verslui ir saugaus infrastruktūros junglumo vystymui

  Birželio 20-21 dienomis Rygoje, Latvijoje, vyko Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) Verslo forumas, kuriame dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius Trijų jūrų iniciatyvai ir junglumui Gediminas Varvuolis kartu su Lietuvos verslo atstovų delegacija bei kitų institucijų atstovais.

  Ambasadorius G. Varvuolis, pasisakydamas diskusijoje apie energetinio saugumo, dekarbonizacijos ir atsparumo stiprinimą Trijų jūrų regione po Rusijos invazijos į Ukrainą, organizuotoje Jungtinių Amerikos Valstijų Atlanto Tarybos asociacijos, pasidalino Lietuvos indėliu ir lyderyste, stiprinant regiono energetinę nepriklausomybę.

  3SI Verslo forume, kuriame dalyvavo virš 50 dalyvių iš Lietuvos, politikos, verslo ir finansų sektoriaus lyderiai nagrinėjo regiono infrastruktūros junglumo ir ekonomikos augimo skatinimo perspektyvas, atsižvelgdami į 3SI regiono potencialą ir šiandieninę geopolitinę situaciją. Forume diskutuota apie tvarias investicijas į saugius jungiamuosius tinklus, pažangių transporto sistemų, patikimų skaitmeninių tinklų, taip pat subalansuoto ir atsparaus energetikos sektoriaus plėtrą.

  Lenkijos ir Lietuvos iniciatyva renginio metu taip pat vyko apskritojo stalo diskusija „Trijų jūrų skaitmeninis ramstis: regiono kibernetinis saugumas ir junglumas“, kurioje dalyvavo InfoBalt Europos Sąjungos ir tarptautinių ryšių vadovas Virgilijus Dirma, Regioninio  kibernetinės gynybos centro vadovas Romualdas Petkevičius. Diskusijos dalyviai aptarė idėjas dėl Trijų jūrų regiono kibernetinio platformos kūrimo.

  Trijų jūrų iniciatyva (3SI) – 2016 metais įkurta valstybių vadovų lygmens politinė platforma, kurios tikslas yra skatinti spartesnį 3SI regiono išsivystymą ir konvergenciją su vakarine Europos Sąjungos (ES) dalimi, didinant dalyvaujančių šalių junglumą transporto, energetikos ir skaitmenizavimo srityse, ypač Šiaurės − Pietų ašyje, stiprinti sanglaudą ES ir transatlantinius saitus tarp ES ir Junginių Amerikos Valstijų. 3SI bendradarbiavimą Lietuvoje koordinuoja Užsienio reikalų ministerija.