Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
41089698591_612d598d5c_k.jpg

Lapkričio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Bukarešte, Rumunijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
20221128-FMVISITUKRAINE_president-kiurkaasik-8.jpg

Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrais susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyr Zelensky, ministru pirmininku Denys Šmyhal, taip pat su ministre eurotalantinei integracijai Olha Stefanyšina.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
2022_11_28_III-18.jpeg

Lapkričio 28 dieną septynių Europos šalių užsienio reikalų ministrai su oficialiu vizitu lankosi Kyjive, Ukrainoje. Tai pirmasis tokią didelę grupę šalių vienijantis oficialus vizitas į Ukrainą, liudijantis vieningą požiūrį į Europos saugumą ir Ukrainos svarbą jame.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
Norvegijaa (8).jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio ministras Gabrielius Landsbergis ir Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt lankėsi Bardufosse, kur susitiko su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankė norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
mini2.jpg

Lapkričio 23 dieną Vilniaus Rotušėje pažymėtos 20-osios Lietuvai duoto JAV saugumo pažado metinės. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikinimo kalboje teigė, kad JAV duotas saugumo pažadas Lietuvai bei atvirų NATO durų politika įkvėpė ir stiprino Lietuvą. Dabar, anot ministro, metas kuo plačiau atverti širdis ir duris kitoms šalims, einančioms euroatlantinės integracijos keliu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
_DSC9776.JPG

Lapkričio 24-25 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Norvegijoje, kur susitiks su Norvegijos užsienio reikalų ministre Anniken Huitfeldt. Susitikimo metu ketinama aptarti Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, saugumo situaciją regione bei pagalbą Ukrainai, kovojančiai prieš Rusijos agresiją. Tarp aktualių tarptautinės darbotvarkės klausimų bus svarstoma visokeriopa parama Ukrainai, steigiant Specialųjį Tribunolą agresijos nusikaltimui tirti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
20221122PPEL8500112222.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, susitikęs su į Vilnių atvykusiu Švedijos užsienio reikalų ministru Tobias Billström, pabrėžė, kad Lietuva ir Švedija yra bendramintės daugeliu klausimų, o bendradarbiavimas su Lietuvos artima kaimyne ir partnere Švedija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Svedija6.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiks su Vilniuje viešėsiančiu naujuoju Švedijos užsienio reikalų ministru Tobias Billström. Abejų šalių ministrai aptars regiono saugumo aktualijas, paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai klausimus, artėjantį Švedijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
FhiYhblWYAEyC99.jpg

Lapkričio 14 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »

Lapkričio 14 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, situaciją Vakarų Balkanuose ir Afrikos Didžiųjų ežerų regione. Ministrai taip pat aptars aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Irane ir Libane, Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP27) ir ES – Lotynų Amerikos ir Karibų užsienio reikalų ministrų susitikimo Buenos Airėse rezultatus.  

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
signal-2022-11-11-174048_002.jpeg

Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu ministrai aptarė stiprėjančius  Lietuvos ir Vokietijos ekonominius santykius, saugumo situaciją regione bei pristatė Lietuvos pasirengimą priimti Vokietijos brigadą Lietuvoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
G. Landsbergis Vokietijoje.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizito Berlyne metu susitiko su Vokietijos federalinės pramonės asociacijos (vok. BDI) Valdybos nariais.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
DSC_1209.jpg

Lapkričio 9–10 dienomis Užsienio reikalų ministerija Vilniuje surengė antrąjį aukšto lygio Demokratijos ateities forumą, kurio metu, siekiant telkti demokratijos rėmėjus priešintis autoritarizmui, buvo paskelbta apie oficialią bendraminčių darbo grupės (vadinamos kohortos) veiklos darbo pradžią.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Vokietija9.jpg

Lapkričio 10-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Berlyne, Vokietijoje, kur susitiks su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu ketinama aptarti dvišalius Lietuvos ir Vokietijos santykius, bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, saugumo situaciją regione, įskaitant Rusijos karą Ukrainoje, visokeriopą pagalbą Ukrainai, santykius su Kinija, kitus aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų