Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras J. Survila: Stipri Lietuvos ir JAV partnerystė prisideda prie didesnio saugumo regione

Sukurta 2024.05.16 / Atnaujinta 2024.05.16 17:32
  Viceministras J. Survila: Stipri Lietuvos ir JAV partnerystė prisideda prie didesnio saugumo regione

  Gegužės 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) gynybos sekretoriaus padėjėja tarptautinio saugumo reikalams Celeste Wallander ir jos vadovaujama delegacija.

  Susitikimo metu viceministras apžvelgė saugumo situaciją regione, pažymėjo ypatingą JAV vaidmenį užtikrinant gynybą ir atgrasymą Baltijos šalyse, aptarė intensyvų Lietuvos ir JAV dvišalį bendradarbiavimą.

  „Ypatingai vertiname globalią JAV lyderystę ir esame dėkingi už jūsų karių įsipareigojimus mūsų šalies saugumui. Stipri Lietuvos ir JAV partnerystė ekonomikos, saugumo ir politikos srityse yra vienas svarbiausių mūsų vyriausybės prioritetų bei prisideda prie didesnio Lietuvos ir regiono saugumo“, – susitikimo metu pažymėjo J. Survila.

  Aptariant artėjančio NATO viršūnių susitikimo prioritetus, J. Survila akcentavo ryžtingų sprendimų dėl praktinės ir politinės paramos Ukrainai bei taip pat jos būsimai narystei aljanse poreikį, būtinybę stiprinti Aljanso gynybinį pajėgumą, aktyviai reaguoti į augantį Rusijos hibridinės veiklos aktyvumą. Viceministras pabrėžė, kad Lietuva ne tik nenustos remti Ukrainos, bet ir nuolat ieško galimybių papildomai didinti paramą.

  „Lietuva lig šiol jungėsi ir toliau pasiryžusi rimtai svarstyti jungtis prie visų įmanomų tarptautinių iniciatyvų, skirtų Ukrainai pasiekti pergalę prieš Rusijos vykdomą agresiją“, – sakė viceministras.