Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu paragino Rusiją išvesti visas karines pajėgas iš Ukrainos, sustabdyti civilių žudymą ir kitus žmogaus teisių pažeidimus

Sukurta 2022.07.05 / Atnaujinta 2022.07.05 17:26
  Viceministras M. Adomėnas Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu paragino Rusiją išvesti visas karines pajėgas iš Ukrainos, sustabdyti civilių žudymą ir kitus žmogaus teisių pažeidimus

  Liepos 5 dieną viceministras Mantas Adomėnas JT Žmogaus teisių tarybos 50-ojoje sesijoje Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu perskaitė pasisakymą interaktyviajame dialoge su Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir Kryme tema, JT Generalinio Sekretoriaus ir JT žmogaus teisių tiriamosios misijos Ukrainoje parengtų ataskaitų pagrindu. Viceministras pabrėžė, kad tęsiantis karinei agresijai prieš Ukrainą, Rusijos vykdomi žiaurumai, įskaitant tūkstančių civilių nužudymą, civilinės infrastruktūros tikslinį naikinimą yra nepateisinami ir gali būti prilyginami karo nusikaltimams, už kuriuos turi būti atsakyta.

  Nerimą kelianti žmogaus teisių situacija Krymo pusiasalyje ir rytų Ukrainoje vis blogėja, o pranešami neteisėti sulaikymai, kankinimai, prievartinė deportacija, žmonių perkėlimas į filtracijos stovyklas, Krymo totorių persekiojimas negali būti toleruojami ir turi nedelsiant liautis.

  Viceministras paragino Rusiją užtikrinti prieigas tarptautiniams ir regioniniams žmogaus teisių priežiūros mechanizmams Kryme ir visoje Ukrainoje, ir paragino Rusiją išvesti  jos karines pajėgas ir karinę įrangą iš visos Ukrainos teritorijos.

  Lietuva, kaip visateisė JT Žmogaus teisių tarybos narė, aktyviai prisideda prie žmogaus teisių universalumo gynimo, veiksmingo bendradarbiavimo su valstybėmis bei pilietine visuomene skatinimo, siekia JT Žmogaus teisių tarybos savalaikio ir efektyvaus reagavimo į žmogaus teisių pažeidimus visame pasaulyje ir pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo. Lietuva yra išrinkta JT ŽTT nare 2022-2024 metų laikotarpiui.

  Pilnas kreipimosi tekstas anglų kalba čia.