Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras S. Šatūnas: kviečiame Daniją toliau kartu siekti, kad 14-asis ES sankcijų paketas Rusijai būtų labai stiprus

Sukurta 2024.05.17 / Atnaujinta 2024.05.17 09:04
  Viceministras S. Šatūnas: kviečiame Daniją toliau kartu siekti, kad 14-asis ES sankcijų paketas Rusijai būtų labai stiprus

  Gegužės 16 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Danijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Jonu Bering Liisberg. Susitikimo metu aptarti svarbiausi Europos Sąjungos darbotvarkės klausimai: ES plėtra, migracija ir gynybos pramonės stiprinimas, pasirengimas naujajam ES instituciniams ciklui ir ES strateginės darbotvarkės 2024-2029 metams priėmimas, parama Ukrainai, sankcijos Rusijai ir padėtis Sakartvele.

  Susitikimo metu viceministras pabrėžė, jog Lietuva ir Danija sutaria, kad ES plėtra yra viena sėkmingiausių ES politikų, tačiau einant plėtros ir derybų kelių būtina laikytis objektyvių kriterijų ir tinkamai vertinti šalių kandidačių vykdomas reformas. „Ukraina ir Moldova jau atliko anksčiau nurodytas sąlygas, įgyvendino rekomendacijas ir ES turi tesėti pažadą – pradėti realiais stojimo derybas jau šių metų birželį“, – sakė S. Šatūnas.

  Susitikime aptarta ir situacija Sakartvele, šios valstybės Vyriausybės veiksmai priimant vadinamą „užsienio įtakos“ įstatymą. „Sakartvelo žmonės jau yra laisvi nuo baimių. Jie gyvena europietiškoje laisvės dvasioje. Mes privalome palaikyti juos, norinčius tapti ES šeimos nariais“, – akcentavo S. Šatūnas.

  Viceministras taip pat pabrėžė, kad ES turi plėsti sankcijas Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai: „ES turi daug instrumentų stabdyti Kremliaus „karo mašiną“. Turime plėsti sankcijas Rusijai, atitinkamai taikyti jas Baltarusijai, kurioje vyksta sankcijų apėjimas. 14-asis sankcijų paketas bus priimtas. Po jo jau turime pradėti rengtis 15-ajam sankcijų paketui. Europa privalo atsisakyti suskystintų dujų, helio, aliuminio, maisto produktų importo iš Rusijos. Turime sankcionuoti daugiau bankų ir „šešėlinį Rusijos laivyną“, – teigė viceministras.

  Susitikimo metu sutarta aktyviai bendradarbiauti ruošiantis abejų šalių pirmininkavimui ES Tarybai – antrąjį 2025 metų pusmetį pirmininkaus Danija, o 2027 metų pirmąjį pusmetį – Lietuva. Abi šalis sies tie patys iššūkiai, kuriuos galima numatyti jau šiandien: derybos dėl naujos ES daugiametės finansinės programos ir jos patvirtinimas, ES plėtros proceso paspartinimas ir, be abejo, tolimesnė parama Ukrainai ir Rusijos atsakomybės užtikrinimas.